AC adaptér - výměna

Od: Datum: 04.12.16 21:38 odpovědí: 6 změna: 05.12.16 12:26
Ahoj. U mého multimediálního zařízení přestal fungovat AC adaptér. Doma jsem našel jeden, který sloužil k napájení wi-fi. Vyzkoušel jsem ho a funguje, ale nejsem znalý elektrikář, takže nevím jestli to takhle můžu nechat na stálo. Parametry: adaptér multimediálního zařízení - INPUT: 100-240VAC 50/60Hz OUTPUT: 12V --- 2A ; adaptér wi-fi - INPUT: 100-240V - 0.5A 50-60Hz OUTPUT: 12V --- 1.25A Max. 15W. Díky za jakoukoliv radu.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.12.16 06:50
avatar
Pokud to funguje tak může být použit. Starý adaptér uměl dodat 2A proudu a nový jen 1.5A. Otázka je co je to za zařízení? Pokud si chce brát třeba 1.8A tak bude nový adaptér namáhán a možná se dost zkrátí životnost. Pokud si ale zařízení bude brát pod 1.5A,které nový adaptér umí, tak nebude problém.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dd
Datum: 05.12.16 09:17
Jeden z levných přehrávačů, který přehrává videa z externích zařízení (HDD, FLASH). Má i možnost přehrávat z interního HDD, ale ten nemám. Uvnitř na boku krabičky je umístěn malý větrák, který se můžu odpojit od základní desky (není přímo na čipu a nemám tam ten interní disk, proto bych ho možná odpojil). Řekl bych, že ty 2A jsou dimenzovaný na plné využití toho zařízení a které ani v současné době nevyužívá. Pokud si, ale jak říkáš zařízení řekne o více energie dojde k poškození jenom adaptéru nebo i samotného zařízení? A pokud budu shánět nový adaptér, mám si teda pohlídat stejné hodnoty, ale můžu vybrat i ten, který dokáže vyšší než 2A? Nevíš takhle přibližně ceny? Ale jinak díky za odpověď, vážím si toho.
Datum: 05.12.16 09:30
avatar
Přesně tak, 2A je pro plné vytížení. Zařízení se nepoškodí pokud by adaptér nedal potřebný proud. Myslím, že to můžeš nechat tak jak to je.
Jinak u adaptéru je vždy důležité dodržet přesně napětí a proud aby dal adaptér buď stejný jako původní nebo větší. Ale jak říkám, teď není důvod měnit za jiný.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mkat®
Datum: 05.12.16 10:11
avatar

Sleduj teplotu adaptéra.Ak sa bude viac hriať, tak budeš musieť zohnať, pravdepodobne adaptér z vyšším výkonom.Pokiaľ sa nebude hriať ,tak to bude v poriadku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.16 11:38
avatar
Adaptér bude určitě hřát. Ten kdo se takovými věcmi nezabývá určitě nepozná zda hřeje moc nebo je to v normě. Maximálně kdyby hřál tak, že na něm neudržíš ruku, tak je to moc. Zkus osahat jiné adaptéry doma nebo třeba nabíječku na mobil.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dd
Datum: 05.12.16 12:26
Samozřejmě, každý adaptér hřeje. Můj adaptér k novému notebooku hřál ze začátku tak že jsem si na něm ohříval zmrzlé nohy. Zatím jsem to pořádně nevyzkoušel, ale asi po 10 minutách má adaptér stále přijatelnou teplotu. Není cítit chlad ani horko. Přibližně stejná nebo o něco vyšší teplota než je teplota lidského těla. Jen mně připadalo, že adaptér lehce vrní. Ale to byl možná jen pocit. Zkusím po hodině sledování seriálu a pak filmu a uvidím. Dík

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.