Kompletace zásuvek

Od: Datum: 30.11.16 20:00 odpovědí: 6 změna: 01.12.16 06:00

Dobrý den,

chtěl bych se poradit, mám udělanou elektřinu v domě v jednom patře. Potřebuji zapojit zásuvky a vypínače.

V jednom místě se nachází krabice, nejspíše přívodní, kde trčí celkem dost drátů - nejspíše rozvod do dalších místností.

Poradil by mi někdo způsob čím začít v zapojování? Případně jak postupovat a kdy při zapojení krabice s přívodama a odvodama?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.11.16 20:01
avatar

Tohle nechte elektriláři, do toho se nepouštějte!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.11.16 20:04
poradit by si s tím měl elektrikář...
jinak pokud je krabice dostatečně hluboká, tak je nejjednodušší všechny kabely propojit wago širokou a vytáhnout si jen 3dráty pro zásuvku.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.16 23:53
avatar

Ano, to je zcela ideální rada pokud tazatel ani netuší co se v oné krabici nachází...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 30.11.16 20:35

Pokud netušíš co je přívod a kam dál jde odvod a kde končí...Rychlejší, levnější, bezpečnější, bude, zainteresovat kamaráda - elektrikáře, který opravdu něco umí. Mohl bych ti popsat jak se dopátráš svého cíle, ale než bychom vzájemně zjistili podrobnosti a i nakolik jsi schopný, tak ten tvůj kamarád to bude mít hotové. Beru, že se to chceš naučit, tak pro základ musí stačit, že to jsou v podstatě jen tři dráty, které mají svojí funkci, pokud pochopíš toto pravidlo, pak máš jasno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.16 04:50
avatar
Začal jste dobře. Dotazem na poradnu...
Další doporučený postup:
Odstoupit od krabice a hlavně od nápadu zapojit si tu spleť drátů sám, přistoupit k telefonu a zavolat osobu znalou, oprávněnou k montáži elektrického vedení a zařízení, teda elektrikáře, jak už uvádí rádci přede mnou.
.
Ideální by bylo zavolat tu osobu, která tu spleť drátů způsobila, teda natahala a pamatuje si, který kabel či drát kam vede.
Já osobně už roky často odmítám kompletizovat instalaci, kterou realizoval někdo jiný. Po některých elektrikářích to ještě jde, mnozí do krabičky strčí aspoň kus papíru s popisem co kam jde, nebo i označí každý kabel nebo trubku, ale amatérské pokusy některých laiků o šetření materiálem a "zjednodušení" jsou často zdrojem potu na čele, nutnosti prozvonit jednotlivé vodiče a spolehlivě určit jejich směřování. Bez ohledu na barvy a průřezy. Barva někdy klame..
.
Nejspíše rozvod... Nejspíše přívodní... Celkem dost drátů...
Z takového popisu stavu vznikne nejspíše průser kvůli nezodpovědnosti některých "rádců"!
Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 01.12.16 06:00

Elektrika není sranda, raději se na to vykašli a pozvi elektrikáře. Chápu, že takovou odpověď nechceš slyšet (sám to znám, jakožto neodborník učenej praxí), ale v tomhle případě, je to ta nejlepší, jakou můžeš dostat. Podle dotazu nemáš s rozvodama elektřiny žádný zkušenosti, a bez těch to dáš bezpečně dohramady jen horko těžko. I pokud by ti to zapojoval jiný, než to tahal, i když zkušený elektrikář, tak se u to dost možná zapotí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.