Skener negativů/diapozitivů

Od: Datum: 30.11.16 17:33 odpovědí: 9 změna: 30.11.16 19:21

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s koupí skeneru pro negativy a diapozitivy? Je to výhodné pořídit toto zařízení nebo je lepší nechat si to digitalizovat u nějakého profíka? Já to zvažuji jako vánoční dárek pro mou maminku, která se několikrát zmiňovala že má celou krabici negativů a ráda by si je někdy prohlédla. Tak prosím někoho, kdo trošku ví o čem je řeč, aby mi poskytl rozumný názor, děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.11.16 17:38

Vaše maminka určitě nebude tak náročná, aby se Vám (jí) vyplatilo mít vlastní (dobrý) skener.

Samozřejmě, obyčejný skener koupíte za "pár korun", výsledky budou...podprůměrné..ale pro daný účel použitelné. Skenovat na profi zařízení je sice kvalitativně někde zcela jinde, ale cenově také.

Záleží i na stavu a kvalitě starých diapozitivú a negativů...Pokud Vaše maminka byla profesionální fotografkou fotící na Velvii RVP50, Provii 100...atd, potom je to zase jiná situace. Ale to byste se asi takto neptal.

Ohodnoceno: 0x

Od: host
Datum: 30.11.16 17:54

Pane Cakle, můžete z vaší zkušenosti a praxe poradit nějaký dobrý a cenově přijatelný způsob, jak z negativů a diapozitivů získat oskenované fotografie v kvalitě řekněme běžného pohlednicového formátu cenově možná srovnatelné se zvětšeninou v temné komoře doma nebo ve fotografickém závodu? Díky

Datum: 30.11.16 18:12
Těžko poradím...
Já vlastním poloprofesionální skener Minolta Dimage Scan 5400. Výstupy špičkové, ale doba skenování delší..a cena (v době nákupu téměř 30tis Kč).

Datum: 30.11.16 17:52

Prosím vás. Jako dárek určitě ne. Ty skenery z alzy nebo odkud budou na principu skeneru dokumentů si myslím. Pokud chcete kvalitu, tak to dejte do fotolabu.

Od: epson
Datum: 30.11.16 18:24

Mám Epson scener s jednotkou na diapozitivy. Dělá kvalitně. Něco podobného

https://www.czc.cz/epson-perf…m=Epson_Perfection_V370_Photo

Asi tento

https://www.czc.cz/epson-perf…m=Epson_Perfection_V550_Photo

Datum: 30.11.16 18:26

Jen mě tak zajímá, nebyla by nějaká ukázka výstupu?

Datum: 30.11.16 18:34

Nebyla. Scenoval jsem pro jiné a teď nemám PC. Na tablet nejde připojit. Určitě se najdou recenze. Má již skutečně jednotku i programové vybavení. Scenoval diapozitivy v rámečku a pásek 6 snímku kinofilmu a udělal šest obrázků. Musel jsem se podívat je to V500

Je staršího data. V550 asi bude vylepšený

doplněno 30.11.16 18:43:

Scenuje 12 snímků

https://www.epson.cz/products…canners/perfection-v550-photo

Datum: 30.11.16 19:00
Matka má epson v300 s dianástavcem a pro domácí užití naprosto dostatečné. Skener se doma občas taky hodí...

Datum: 30.11.16 19:21

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.