Ztvrdnutý kabel od herní myši

Od: Datum: 30.11.16 08:29 odpovědí: 7 změna: 30.11.16 11:20

Dobrý den, od herní myši mi asi po necelém roce ztvrdnul kabel asi tak prvních 40 cm co vychází od myši. je pravda že se mi občas podaří s myší usnout v posteli a ráno jse vymotovám s kabelu. Mám obavy že se kabel brzo zlomí, ale to už se asi nedá nic dělat. Podobný problém se mi stal i u sluchátek kde mi taky ztvrdnul kabel během léta, když jsem ho měl provlečený za tričkem. Je pravda že se tomu dá předcházet umýváním kabelu vodou se saponátem aby se to odmastilo? Ale neublíží zase ta voda kabelu? Nikdy jse to nezkoušel tak nevím.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 30.11.16 08:38
avatar

Dobrý den. Nejlepší předcházení tomuto problému je mít bezdrátové přístroje... Kabel obecně ve všech "hýbacích" věcech vydrží rok-dva-tři a je k.o. - nějaké improvizace se saponáty je podle mne hloupost.


doplněno 30.11.16 09:05:

a jaká byla pořizovací cena? Od obou bych prosil...

O tom agresívním potu jsem teda netušil... já spíš předpokládal ulomení v důsledku neustálého ohýbání... Třeba syn sluchátka motá kolem prstů nebo zamotá do klubíčka - až mne tím naštval..


doplněno 30.11.16 11:59:

tak pokud se setkává kabel s potem či agresívní tekutinou /sůl, chemie... jak píše @bmbx asi by bylo dobré to omýt mýdlovou vodou... ale že by se najednou začal kabel líp hýbat, to ne - to už je asi pozdě. Jak plast či gume zkřehnou, je to bez opravy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 30.11.16 09:02

jmlc:

omývat kabel hloupost není, někteří jedinci mají "agresivní" pot a ten způsobuje tvrdnutí měkčených plastů. A nepiš hlouposti, nebo jak mi vysvětlíš, že na hybacích věcech mi bez problémů fungují kabely mnohem déle než tvé zmiňované " rok-dva-tři" *haha*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: krtek*
Datum: 30.11.16 09:10

píše, že se jedná o herní myš...každý správný hráč ví, že bezdrátová technologie se tomuto oboru vyhýbá obloukem..bezdrátové příslušenství je dobré max tak do kanclu nebo na běžné věci...nikoliv na esport

Ohodnoceno: 1x
 
Od: milhous
Datum: 30.11.16 10:12

Myš byla nějak za 700, a sluchátka zhruba 800 kosy. už s tím teda asi neudělám nic že? počkat dokud se to nezlomí a koupit novou myš, sluchátka budu muset asi taky brzo.Potom u nové myši i sluchátek pomůže teda to občasné umytí těch kabelů? nebo to tomu spíš uškodí?

Děkuji

Datum: 30.11.16 10:30
avatar
Já si teda měním kabely, než abych zařízení vyhazoval a kupoval nové ;) Kossy mám taky, u těch už mám kabel měněný dvakrát, po prvé to bylo spíš provizorně, ale i tak vydržel skoro dva roky, podruhé už jsem to udělal pořádně a drží bez problému. Originální mi vydržel rok. To samé u své myši, mám starší Microsoft krysu a dělá se s ní parádně, USB kabel jsem si už taky jednou měnil a slouží už další čtyři roky (osm celkem).
Ohodnoceno: 1x
 
Od: bmbx®
Datum: 30.11.16 10:55

Koss používá blbé kabely od nepaměti, asi "kurvítko", levnější sluchátka mají kabely s lepší výdrží a nohdy i lepší parametry :-D

Mám dojem že se často jedná o "čínské" kabely. Třeba nabíječky k mobilům vyrobené v Číně mají dost neohebné kabely ( tvrdší plast a hrubší drátky licny).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milhous
Datum: 30.11.16 11:20

Taky se mi to tak zdá, kdysi jsem měl sluchátka za 150 a kabel vydržel a hodně dýl, ani neztvrdl jen byl asi po třech letech špatný kontakt na konektoru k mp3. Budu uvažovat v případě sluchátek o jiné značce. Myslíš že když budu občas umývat ty kabely že to nebude tak tvrdnout, nebo je to blbost a uškodí to tomu?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.