Satelitní televizní signál

Od: Datum: 14.12.12 21:38 odpovědí: 5 změna: 17.12.12 00:47

Dobrý den. Mám satelit a přijímač Ferguson Ariva 102HD a vše mi řádně funguje. Protosi kamarádka pořídila ten samý reciver. Naladil jsem jej u mne a vše u mne fungovalo dobře. Ona si jej doma napojila a jdou jí jenom programy programy bez HD. Rovněž jsem doma rozbalil novou kartu výměna a vložil do jejího reciveru a vše mi fungovalo a to včetně placených programů (HBO HD, Nova sport HD, Eurosport HD atd), ale u ní tyto programy nejdou a to ani Golf Chanel a další programy u,kterých není HD. Televizi má FULL HD. Ona nemá kabel HDMI má to zapojené přes Skart, ale u mne jsem to také tak zapojil a vše mi funguje.Prosím, kde může být chyba? Nemůže být problém ve špiče (nevím jak se to přesně nazývá u antény-talíře) nebo někde jinde?. Děkuji za odpověď GE.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: martin00000*
Datum: 14.12.12 21:54

Já bych řekl že to chce doladit nastavení paraboly a chce zkontrolovat zapojení sat.přístroje až po LNB konvektor na parabole.Mám také ferguson ariva 200hd a pokud mám sd programech plný signál tak na hd už tEN plný signal nemusí bít a může dělat problém ale pokud nehraje nic tak je něco špatně co ukazatele signálu intenzita /kvalita? nebo se chce podívat ještě do menu satelitu jestli tam není přeplí DISEQ 1-2-3-4

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.12.12 22:41
Ještě dodat, ze scart plné rozlišení neprenese .

Datum: 15.12.12 00:21

Dokončite skúšku svojho prijímača u priatelky ,aby ste sa utvrdili v poruche jej koaxu ,alebo ona má konvertor z roku pána a jeho šumove čislo je niekde nad 0,6 dB a pamatá analogový prijem .Možno stači skrátit koaxial o 1m pri parabole ,kde najviac prší ,ak kábel je starši ako 6r vymente celý.Najlepšie, ked porovnáte Silu a Kvalitu u seba a u nej . Placené HBO HD vám ide iba ako 2 mesačný dar a jej nejde lebo ,nejde žiadne HD . Inak na skúšku vobec nevadi ,že ona nemá HDMI kabel ,ale prenáša to cez scart .V kabli Scart z prijímača do TV sa obrázok vysokého rozlíšenia generuje iba v kvalite SD -na skúšku stačí.

Datum: 16.12.12 16:34

U programů vysílaných v HD kvalitě musí být připojení přes kabel HDMI. Scart to dvojnásobné množsví dat není schopen přenést.

Datum: 17.12.12 00:47

O nič nejde,ale mám dnes odskúšane na VANTAGE 1100HD a Optobox Zebra HD,že na výstupnom konektore Scart je obraz i zvuk vygenerovaný v SD t.j 760 bodov v riadku i u signálu, ktorý je prijatý vo vysokom rozlíšeni ČT1 HD , ČT4 HD.HBO HD . Od toho je tam procesor ,aby generoval aj 1980 bodov aj 760,ale možno ,že Ferguson to nevie.

doplněno 17.12.12 00:57:
prečítal som to znovu a tazatel to potvrdil v otázke
...zapojené přes Skart, ale u mne jsem to také tak zapojil a vše mi funguje...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.