1xJak je možno připojovat (pájet) LED diody SMD

Od: Datum: 28.11.16 21:25 odpovědí: 1 změna: 29.11.16 06:20

V některých 12W/230V LED žárovkách se mi přepalují LEDky SMD 2835.Jedná se vždy o přerušení sériového obvodu, za sebou zapojených diod, takže pak žárovka přestane svítit. Asi jejich přetížení. Řeším opravu nahrazením vadných diod odpůrkem 560 ohm/2W. Dojde tím sice ke snížení svítivosti, ale je tím možno také omezit (rovněž za cenu menšího snížení svítivosti), zatížení stávajících diod a tím prodloužit jejich životnost. Pokles svítivosti pak činí cca 20%. Chtěl bych ale nyní nahradit vadné LED náhradními, získanými z jedné vadné a v dalších jimi ty vadné vyměnit a pak zařadit pouze odpor 270ohm/2W (snížení svítivosti ba pak bylo pouze cca 10%). Má někdo zkušenost, jestli je možno tyto LED běžně odpájet a pak připájet mikropájkou a "cínovým" pájedlem? Nebo je lepší je lepit nějakým elektrovodivým lepidlem a když ano, tak jakým. Ještě jsem to nezkoušel a tak mi třeba někdo může předat svou zkušenost. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rqwope*
Datum: 29.11.16 06:20

Zdroj může být klidně proudový a nastavený proud si tam protlačit i přes ten rezistor v serii. Máte to ověřené? Řešení by bylo přidat menší rezistor paralelně ke zdroji. Tyto LED se běžně pájejí, samozřejmě to chce jistou zručnost, protože se dá spoj prohřívat jen z boku jde to špatně a hrozí odpaření plošky z DPS. Obvzlášť demontáž je bez poškození komponentu prekérka, na to jsou lepší páječky dvě a ohřívat obě strany naráz.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.