Nabíječka monočlánku

Od: Datum: 28.11.16 14:35 odpovědí: 5 změna: 28.11.16 17:51

Do nabíječky jsem vložila dle návodu monočlánky ty správne které lze nabíjet, a už dva dny svíti pořád zelená kontrolka.Nevíte někdo jak dlouho nabíjení trvá.Děkují za radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 28.11.16 14:43

dalekohled nemám, kouli na věštěná také ne, typ jste neuvedla a návod asi nevlastnte, co chcete poradit? kdo to prodává také nevíme, tak podle čeho radit, za 2 dny by to nabité teoreticky být mohlo, ale nevíme ani kapacitu článkú, ani kolik proudu nabíječka dává , no vlastně z dotazu nevíme nic co je potřeba

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rv
Datum: 28.11.16 14:53

Setkal jsem se s nabíječkami, kde zelená kontrolka znamená, že je nabito. A červená, že se nabíjí. A blikání zelené nebo červené různé mezistavy - identifikování typu baterky, vadná baterka, vybíjení, ... Takže - máte už dva dny nabito.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: host*
Datum: 28.11.16 14:54

Jednoduché nabíječky bez řídicí nabíjecí elektroniky mají pouze jednoduchou indikaci zapnuto - zelenou LED. Ty chytřejší mají zelenou jako že je nabíječka v chodu a červenou při nabití. Nebo to mají úplně jinak. Záleží na typu a konstukci nabíječky.

Ty obyčejné mají v sobě nějaký zdroj napětí, ze kterého do nabíjeného článku teče nabíjecí proud a nabití se sleduje časem, jak dlouho už se nabíjí. U nabíjecích článku se používá jednoduché pravidlo, že se nabíjí proudem, který je jedna desetina kapacity článku. Aby jednoduchá nabíječkam mohla nabíjet i články s nižší kapacitou v mAh (miliampérhodina), třeba 1600 mAh, je nabíječka nastavená na tento nižší proud, zde například na 160 mA a počítá se, že článek nabije za 10 hodin. Při nabíjení článku 2700 mAh by pak nabíjení trvalo stejným proudem déle, zde asi tak 16 hodin. Vaše monočlánky s kapacitou například 3 000 mAh by se pak tímto proudem nabíjely skoro 20 hodin.

Některé nabíječky mají na sobě napsané nabíjecí napětí nebo nabíjecí proud, například 200 mA, moderní automatické nabíjecí stanice a rychlonabíječky mají napsané i časy nabíjení.

Některé nabíječky mají vypínací automatiku, která nabíjení ukončí při takovém nabití, že při dalším nabíjení už napětí nestoupá, ale klesá, jakoby ve tvaru řeckého písmene delta, nebo se nabití ukončí po uplynutí stanoveného času, například u rychlonabíječek baterií pro kamery apod., nebo při zahřátí na přílišnou teplotu, která už není pro baterii bezpečná.

Závěr: záleží na typu vaší nabíječky a také na nabíjecím proudu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jarina
Datum: 28.11.16 14:56

do jaké nabíječky(s nastavitelným proudem, chytrá,...) jaké monočlánky (kapacita, opotřebaní, typ,) v jakém stavu (napětí, vnitřní odpor) s jakými parametry nabíjení(?)?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.11.16 17:51
avatar

Také mám nabíječku originál japonskou pro nabíjení baterie do digitálního fotoaparátu,která při nabíjení má dvě svíticí diody.Při nabíjení svítí dioda červená a po nabití baterie na její plnou kapacitu se rozvítí dioda zelená,což pro mou informaci o tom,že je baterie plně nabitá stačí,což mě fotoaparát samotný potvrdí po vložení do něj.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.