Jak zjistit spotřebu PC + 2 monitorů

Od: Datum: 28.11.16 12:40 odpovědí: 8 změna: 29.11.16 19:01

Dobrý den, potřeboval bych poradit, jestli existuje nějaký měřák spotřebované el. energie, který bych "zapojil" mezi zásuvku a zástrčku? Potřebuji zjistit, kolik bere za 24-48 hodin zapnuté PC s 2 monitorama.

Počítač a monitory jsou na prodlužce, tak ideální by bylo něco, co zapojím do zásuvky na zdi a do měřáku zastrčím vidlici prodlužováku. Měřák by změřil, kolik činila spotřeba věcí do prodlužováku připojených - tedy výše zmíněného PC + 2 monitorů.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.16 12:45

Samozřejmě že existuje Wattmetr do zásuvky...např. zde:

http://elektromery.heureka.cz…etr-fht-9999/recenze/#section

Ale typů je pochopitelnbě víc...stačí si vybrat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.11.16 17:16
wattmetrů je plno, nicméně přibližná spotřeba se dá i odhadnout. U monitorů to bude uvedeno, zbytek se dá v závislosti na konfiguraci taky zjistit. Jsou dokonce webové kalkulačky spotřeby(kvůli volbě správného výkonu pc zdroje)
Ohodnoceno: 0x

Od: xyz
Datum: 29.11.16 08:38

No jo, ale počítač i monitor nemají přece stále stejný odběr ne? Je přeci rozdíl, zda je počítač "v klidu" a jen puštěn anebo se na něm paří náročnější online hra. Nebo se pletu a spotřebu spočítám dle wattáže zroje?

Datum: 29.11.16 09:37

Nepletete se..Podle příkonu zdroje spotřebu nespočítáte (tedy rozhodně ne reálnou).

Datum: 29.11.16 10:59
Nechci dělat reklamu ale čez jednou chvíli inzeroval že na pobočce tyhle přístroje na zjištění opravdové spotřeby svým ovečkám půjčuje.

Datum: 29.11.16 12:04

Tak u ČEZu mi nic nepůjčí... akce už asi není na pořadu dne. Ani můj dodavatel - innogy, nic nepůjčuje. No tak zakoupím měřák za těch pár stovek a bude klid.

Od: jofa®
Datum: 29.11.16 14:32

Taky jsem to kdysi koupil a mám doma dva. Pouze se podíváte co to "žere" , že je spotřeba taková a taková a tím to skončí v šuplíku.

Datum: 29.11.16 19:01

Tak to samo dopadne, ale jde mi o to ukázat dceři, kolik nás stojí její cca 15 hodin puštěný počítač a dva monitory. A jelikož si již vydělává, tak kolik bude přispívat do rodinného rozpočtu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.