Lze zapojit 3 televize na 1 anténu?

Od: Datum: 26.11.16 22:16 odpovědí: 9 změna: 27.11.16 19:20

Prosím mám d va televizory napojeny na jednu anténu,je možno zapojit ještě třetí? Anténu mám na půdě,jeden televizor je v prvním patře a druhý v přízemí,odkud mám též napájení zesilovače u antény.Třetí televizi bych chtěl mít také v přízemí,patčilo by to rozbočit u toho v přízemí? Dík

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.11.16 22:19

Mám na jednu anténu šest televizí. Bez zesilovače a chytám pražský programy v Krkonoších a bez problémů.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.11.16 22:21

A to máte jen rozbočeno?

Datum: 26.11.16 22:26

Ano, jen rozbočeno. Něčím takovým. Přesný typ nevím, tohle jsem si nechal dělat od odborníka.

http://www.omko.cz/rozbocovac…1-smer-pruchozi-pro-napajeni/

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.11.16 22:22
Ano, je to možné. Na anténu je možno připojit hodně televizí. Většinou bývá zapojení: anténa - drát do rozbočovače a mezi drát a rozbočovač dát napájení pro anténu. Potom už je možné za sebou pořád zapojovat rozbočovače, jen vybírat ty kvalitnější, protože každý rozbočovač má útlum signálu.
Ohodnoceno: 2x

Od: marekd
Datum: 26.11.16 22:44

jasně, tam napojíš i deset televizí...

Od: ctenar
Datum: 27.11.16 10:31

Dole v přízemí ti stačí "TV rozbočovač typu 1vstup-2výstupy do 860 (nebo 1000)MHz průchozí pro napájení". Nepotřebuješ ten satelitní rozbočovač do 2400MHz.

Příklady zde: 1, 2, 3, 4, ... vyber podle konektorů, které máš (buď ten šroubovací "F" s tím čouhajícím drátkem uprostřed nebo nástrčný "IEC" s kolíkem uprostřed).

Napájej to jen z jedné televize, pokud koupíš ten rozbočovač s průchodem napájení z obou výstupů!

Datum: 27.11.16 10:56

kvalitni kabel, aktivni rozbocovac (i pasivni podle sily signalu), f konektory, kvalitni antena

Datum: 27.11.16 14:27

Jo kabel mám ok,jen se ještě optám pokud použiji aktivní rozbočovač nebude vo vadít že mám napájení zesilovače k anténě? Aby se to nějak nerušilo? A jestli tomu rozumím tak čím větší je číslo na výstupu rozbočovače např.3,5db tak je to lepší?

Od: ctenar
Datum: 27.11.16 19:20

Jestli je to pasívní rozbočovač, tak těch 3,5dB je ztráta ;) Tedy čím větší, tím horší :-D

3dB (resp. -3dB) je ztráta vzniklá ideálním rozdělením na 2 stejné poloviny (10-3/10 = 0,5)

doplněno 27.11.16 19:27:

Aktivní rozbočovač: asi bude záležet typ od typu. Osobně bych asi nechal napájení antény na tom aktívním rozbočovači a v TV to napájení vypnul.

Ty ale akt.rozbočovač nepotřebuješ.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.