LED pásky

Od: Datum: 26.11.16 19:31 odpovědí: 5 změna: 27.11.16 12:47

Ahoj, po instalaci led pásku s ovladačem a adapérem i po vypnutí přes dálkové ovládání na páku svítí slabě asi 4 diody. svítí neustále... ne že by zhasly třeba až po chvíli. Ke může být problém? Je to v tom ovládaném prvku ovladačem, že stále pouští malý proud do pásku? Navíc když se dotknu pásku prstem, rozsvítí se slabě další didky (asi tři v místě kde se dotknu prstem pásku)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.11.16 19:57
avatar

Přijímací jednotka dokonale neodpojí napájecí napětí, což by měla. Nevím o jaký typ jde tak je těžko poradit podrobněji. Každopádně když něco vypnu, nemělo by se tam objevit napětí, které rosvítí byť jedinnou LED. Předpokládám, že napájecí zdroj i zapojení je správně ;)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.11.16 21:06

Jak popisujete to rozsvěcování v místě přiblížení prstu, tak to svědčí o poměrě silném vf rušení ze zdroje. Máte to kupované v seriózním obchodě, nebo koupené přímo z Čičiny? Napájecí zdroj je třídy 1, nebo 2? (má jen dva kolíky, nebo pouužívá i zemní kolík?)

Mohlo by pomoci (ne tomu rušení, ale tomu nezhasínání), kdybyste paralelně k led pásku připojil rezistor cca 1 kOhm.

Tomu rušení by mělo pomoci připojit mezi zemní kolík a výstup 0V12 kondenzátor Y2 2n2. Musí se to udělat co nejblíže zdroje, ideálně přímo v jeho krabičce těsně u měniče.


doplněno 26.11.16 23:01:

Ta "ztracená" energie trošku svítících třech ledek je směšně malá, v samotném zdroji, pokud jej neodpojujete, se jí ztratí víc. Osobně se zatím zařízením připojovaným do sítě koupeným z eshopu z Čičiny vyhýbám a bál bych se je nechat v síti bez dozoru. O "kvalitě" ostatně asi svědčí i to nevyřešené rušení.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: actionboy
Datum: 26.11.16 22:20

Je to jen z číny, adeptér je bez zemnícího kolíku. Rezistorem jen dcílím toho že se energie budde "ztrácet" v něm... to mužu rovnou nechat pár led slabě svítit. Mám tam před celým zařízením ještě spínací hodiny v zásuvce, takže mi to nevadí...Každopádně děkuji za TIP


doplněno 26.11.16 22:31:

je to tento ovladač

http://www.t-led.cz/led-ovladac-rf-mini-1ch

Datum: 26.11.16 22:56
avatar

A jinak to normálně šlape? Stmívání jede od nuly do maxima? Vyzkoušej připojit jiný zdroj 12V, možná z něj leze nějaký zbytkový rušení co těch pár LED rosvítí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: actionboy
Datum: 27.11.16 12:47

Jinak to valí bezproblému

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.