Na anténě přestali jít nějaké programy

Od: Datum: 19.11.16 15:43 odpovědí: 12 změna: 21.11.16 01:46
Ahoj, měl bych takovej problém, ze ještě do nedávná mě na antenim vysílání šlo spousta programu. Ovšem z ničeho nic jich většina přestala jít a nyní jde jen ct 1,2,24,sport, nova, nova cinema, prima, prima cool. Například tv Barrandov nejde vůbec. Nevíte co s tím? Za všechny odpověďi děkuji.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 19.11.16 15:47
avatar

asi záleží na způsobu příjmu - satelit/antena...?

http://www.dvb-t2.cz/

https://www.novinky.cz/intern…de-spusteno-uz-na-podzim.html


doplněno 19.11.16 16:04:

Prostě vysílače, co vysílali na nějaké frekvenci či nějakým způsobem, jsou zrušeny a nahrazeny kvalitnějšími. Vy potřebujete nové anteny, settobox nebo i TV - takže nejlepší řešení pro vás (pokud chcete mít TV funkční) bude navštívit nějaký servis/obchod v okolí. Požadujte raději servisáka na místě, který ověří příjem přenosnou krabičkou a navrhne ideální řešení.

Jelikož je to investice dočasná (má se opět měnit či zpoplatňovat kolem roku 2020), zamyslete se nad nutností příjmu daných programů.

Osobně mám nyní TV jen na programy rakouské a německé + CNN, děti si na tom pouští pohádky přes flashdisk. Na všechny ty jejich novinky a vymyšlené paušály kašlu z vysoka !

Ročně se platí na satelit min. 840,-, k tomu zákonný poplatek a výsledek? V TV je ho.no.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: adamm
Datum: 19.11.16 15:51
Je to anténa, která nám již asi 10let leží na půdě, ale obraz z ní byl vždycky dobrý.a je o dobrý u stanic které jdou i nadále.
Datum: 19.11.16 16:23

V první řadě bych zkusil programy přeladit. Trochu intuitivně si zkusím tipnout - zdá se, že vám nejdou programy s vertikální polarizací, v tom případě by mohl být problém v anténním konvertoru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 19.11.16 17:19

Leží na půdě? Takže asi máte dost silný signál, když vám to stačí. Možná příčina: někdo s ležící anténou pohnul, posunul ji, otočil někam jinam, nebo někdo zakopnul o kabel, pak ho narovnal a vypadá to, jako dobrý a třeba je jenom vyškubnutý ze svorkovnice v krabičce u antény, nebo starý kabel někde zakopnutím poškodil, nebo na kabel položil něco těžkého, nebo někdo před anténu dal něco velkého kovového, nebo se venku ve směru mezi anténou a vysílačem postavilo něco velkého vodivého, dům, lešení, plechová střecha?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.16 22:23

Další možností je, že vám poblíž zapnuli nový LTE vysílač. Je to teď docela častý problém při příjmu kanálů kolem 800 MHz. Poptejte se sousedů, jestli nemají stejný problém.


doplněno 20.11.16 11:33:

Tady je mapa nových LTE vysílačů i s datumem spuštění (ale na zkoušku to asi mohli zapnout i dřív), tak se tam zkuste najít: http://start-lte.ctu.cz/

Indicií, že by to ten problém mohl být je, že TV přijímač ukazuje dobrou sílu signálu, ale nízkou kvalitu.

Zde je popis, jak se má postupovat: http://www.ctu.cz/problematik…uvisejici-s-provozem-siti-lte

Ohodnoceno: 1x
 
Od: krejcir
Datum: 20.11.16 08:52

Taktéž mám problém asi měsíc, po různu kolísá kvalita, až se to totálně rozpadne, ale buď jde jeden nebo druhý multiplex, mám pouze 2 kanály(41,53, takže přes dvbt,antény):

Multiplex 1 (čt)
,Multiplex 2 (prima, nova, barákov)

Místo je Sezimovo Ústí. Ten příjem se v čase mění. Může jít o to LTE? je nějaká šance jak to spolehlivě odhalit? Existuje seznam erektovaných vysílačů s daty spuštění?

Zajímavé, že signál chytám i s koaxiálním kabelem volně ve vzduchu (+ do tv!)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.16 11:55

Tento seznam není kompletní. Jen tam narychlo jsem nenašel 2 vysílače, které fungují už min. 1/2 roku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krejcir
Datum: 20.11.16 14:12

No problém je opačný: v menu ladění signálů (to menu navrhoval asi nějaký magor, nabídka hledání mulitplex. kanálů je asi v 3 úrovni menu a vyžaduje asi 25 stisků tlačítetek a hlavně že přechody mezi :hover jsou animované) se mi u problémového kanálu ukazuje 0% signál, obraz a zvuk občas jde obstojně (pár kostiček) až nesnesitelně (sypaný čap + škrundání)

Našel jsem 10 (!) LTE vysílačů v okruhu 8km. 3 nejbližší jsou do 2km od mě !. Všechny zapojeny mezi 10.10 a 25.10! Kde si mohu stěžovat?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.16 17:08

Stěžovat si můžež kde chceš, ale na 99,9% je stejně chyba u tebe a LTE za to nemůže. To pouze odhalilo tvojí nedokonalost antén.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krejcir
Datum: 20.11.16 17:47

Měl jsem podezření, že je spíš chyba ve vedení nebo anténě nebo jejímu směru. A z jakého důvodu za to LTE nemůže? A co odhalilo nedokonalost antén?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.16 20:15
Mám stejný problém, jezdím sem jen jednou za cca 3-4 měsíce na týden. Na pokojovou anténu přes STB jsem chytal 5-8 kanálů, vesměs slovenské. Na Markýze říkali, že od nějakého data nebudou vysílat přes anténu. Teď jsem sem přijel a už nejde nic. Chápu to dobře, že bych musel platit buďto kabelovku nebo satelit jinak se na tv nepodivam? Nebo to je i jinak?
doplněno 21.11.16 10:34: Zkusil jsem preladit a je nova. A prima, ktere predtim nešly, to mi stačí.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 21.11.16 01:46

Jenom Markíza odchází z pozemní TV. Nechce být ani v té placené pozemní distribuci ("Plustelka"). Skutečný důvod odchodu není známý (asi chtějí vybírat měsíční poplatky za sledování jejich TV a zároveň nebudou muset sami vysílat a platit vysílače, ale jen přeprodávat svůj program jiným vysílatelům, vysílajících přes satelit nebo kabel.)

Televize Markíza hrozí: Od příštího roku odcházíme ze slovenského DVB-T

VIDEO: Markíza odvysílala manipulativní reportáž o odchodu ze slovenského DVB-T

Televize Markíza vědomě poškozuje terestrickou televizi, míní operátor Towercom

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.