Jaký krokový motor? CNC frézka

Od: Datum: 18.11.16 12:32 odpovědí: 4 změna: 18.11.16 18:33

Dobrý den, chctěl bych si postavit CNC frézku. Posuny po ose x,y,z budou zajišťovat krokové motory ale nevím jaké vybrat. Prosím tedy o rady, jaké zvolit(typ nebo označení). Taky aby k nim šel jednoduše sehnat driver. Chtěl bych na tom frézovat hlavně tištěnné spoje nebo třeba i něco vyřezávat. Cena by měla být tak nějak do 600 Kč max do 800 Kč. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.16 15:46

ahoj,

taky jsem autorem CNC frézky (viz obr. v příloze) a tento problém jsem řešil. Já jsem koupil vše (motory + koncové stupně) od Microconu (prodejna v Praze). Tehdy se daly koupit v zásadě 2 typy: SM a SL. SL byly o dost levnější, ale slabší a myslím, že měly i další parametry horší (možnost dělení kroku apod..- už si nepamatuji) což tebe asi zajímat nebude. Já jsem chtěl frézovat do kovu a kupoval jsem motory relativně už silnější a cena byla také úplně jinde než je tvá hranice, ale na nějaké gravírování apod. ti budou stačit podstatně menší. Už je to nějaká doba a dnes může být oznašení jiné, ale řekl bych, že výrobek bude totéž - parametry musíš nastudovat. S těmito motory i příslišnou elektronikou k nim jsem byl spokojen...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.11.16 18:08

udo144, moc pěkná práce, klobouk dolů. Můžu se zeptat na kolik se vyšplhala cena? Už několik let zvažuji, ale vždy vyhraje myšlenka si "vylepšit" koupenou z číny. Obrázek něčeho tak pěkně provedeného hned člověka provokuje ;)

Od: jdukolem
Datum: 18.11.16 17:08

Datum: 18.11.16 18:33

děkuji za poklonu :). Celkem mě vyšla asi na 300 tis. Kč, ale nešetřil jsem na komponentech a měla opravdu výborné parametry - o dost lepší než ty "gravírky" co se prodávají. Např. jsem s tím frézoval frézou d10mm i do železa - motor přes mechanickou převodovku dokázal vyvinout velký kroutící moment, přesnost např. při obrábění hliníku, plastů, grafitu..atd. 0,01mm, dalo se s tím i takto přesně měřit. Měl jsem k tomu i přídavné vřetýnko pro vysoké otáčky (podobně jako to bývá i u "dospělých" strojů) na obrábění grafitu a gravírování. Posuvný portál umožňoval obrábění i vyšších kusů při téměř stejné tuhosti stroje atd...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.