Solární panel+usb hub+více powerbanek

Od: Datum: 17.11.16 13:29 odpovědí: 4 změna: 20.11.16 16:01

Dobrý den,

zajímalo by mě, co se stane, když solární panel s výstupem usb připojím k usb hubu a do usb hubu připojím třeba 3 powerbanky. Stane se to, že se každá PB bude nabíjet stejně nebo se budou nabíjet postupně nebo jestli se nebudou nabíjet.

Díky moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jarina
Datum: 17.11.16 13:38

Záleží jestli jsou powerbanky stejné a také stejně tím myslíš stejným proudem, stejným výkonem nebo stejnou rychlostí (poměr kapacita Wh/výkon) Každá powerbanka má také jinak nastaveno, jakým způsobem se bude nabíjet, a to i v čase, ze začátku je to konstantní proud, pak konstantním napětím (proud pak klesá teoreticky k nule, ale prakticky se nabíjení ukončí když nabíjecí proud klesne pod určitou mez, může to být 1%-10% počátečního proudu)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ngger
Datum: 17.11.16 13:51

Chtěl bych si koupit asi 3 stejné PB o kapacitě 2 Ah, ale jak tak koukám, tak to asi nemá moc smysl(jestli to dobře chápu).

Od: jarina
Datum: 20.11.16 16:01

To se odhadnou vůbec nedá, navíc záleží na napětí powerbanky a na výkonu soláru a i výkonu vsupu (některé powerbanky mají i omezení nabíjecího proudu), a měnič soláru (pokud ho má) může mít i omezení výstupního proudu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.16 13:53

Mám taky solární panel s USB výstupem, ale neobshuje žádnou stabilizaci, takže naprázdno je na něm přes 8V. Mám to pro jiný účel, takže mi to nevadí, ale připojit to k elektronice by mohlo být nebezpečné, zvlášť po ukončení dobíjení, kdy klesne zatěžovací proud..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.