Přestala fungovat pračka - popis závady

Od: Datum: 17.11.16 08:31 odpovědí: 12 změna: 22.11.16 21:54

Dobrý den.

Přestala nám fungovat pračka. Stalo se to takto: Dali jsme do praní více pracího gelu a při praní bylo vidět, jak je to vevnitř více ,,napěněné". Poté, při kontrole zjištěno, že se pračka vypla - respektivě to vyhodilo hlavní pojistku na danou zásuvku, kde je pračka zapnutá a před pračkou louže.

Nyní vše funguje, jen se netočí buben - prostě se vůbec nerostočí při žádném z cyklu.

Vím, že bez opraváře to bude asi těžké radit, ale nemohl by někdo odhadnout, čím by to mohlo být a jestli se to vyplatí vůbec opravovat?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.16 08:45

Nepíšete typ pračky,je slyšet motor? Není jenom spadlý řemen?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 17.11.16 08:52

Jestliže do pračky podle vašeho zjištění někudy uvnitř přetekla voda s pracím prostředkem tak, že způsobila zkrat a vyhození hlavního jističe a ještě vytekla někudy z vnitřku pračky ven, tak příčinu závady motoru pouhými úvahami nad pračkou neopravíte. Neexistuje kouzelné zaklínadlo, kterým by se pračka rozběhla. V každém případě by pračku, už kvůli vaší bezpečnosti a bezpečnosti vaší rodiny, měl vidět, posoudit stav a případně opravit, nebo jenom vyčistit, kvalifikovaný servisní technik, který vám pak bude ručit za bezpečný a bezzávadový stav.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.11.16 08:59

Podívali jste se na síto a vyčistili? Z gelu můžete mít ucpanou odtokovou hadici. Gel pračky zanáší, vůbec ho nepoužívám. Odpojte hadici a podívejte se do ní. Pokud perete v gelu, je nutné jednou za čas nalít alespoň litr octa a dát pračku na vyvářku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: yyy
Datum: 17.11.16 09:37

Do pračky se nesmí dávat prášek ani gel na praní, který má zvýšenou pěnivost a nebo není určen na praní v automatkách! *hej*V tomhle případě volat opraváře na pračku, né Frantu z horní dolní, pokud chcete být na živu dále.*palec*. Může tam být jen spadlí řemen.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.16 10:24

Myslím, že host to shrnul dokonale. Nešpekulovat o závadě a volat servisáka. K druhé půlce dotazu, zda se oprava vyplatí: Neznáme typ a stáří pračky, ani její aktuální stav. Počítejte, že voda přetekla přes motor, který je uložen přímo pod bubnem, pokud to má za sebou, minimální částka jen za díl je 1000 Kč (ale jsou i motory dražší než levné pračky) + práce + cesta servisáka. Doporučuju sehnat telefonní číslo přímo na opraváře a vznést stejný dotaz jako zde, s tím, že uvedete typ a stáří pračky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.16 10:59
avatar

Můžeme tu spekulovat co-proč-jak.

Já vám doporučím zavolat si odborníka z kvalifikovaného servisu.

Zkráceně se nejspíše dostala voda někam, kam se dostat neměla. Nejspíše něco zkratovala, snad něco co jde poměrně snadno vyměnit a jde o levnou součástku, pokud natekla do elektromotoru, který je většinou naboku pod bubnem tak by mohlo jít o poměrně nákladnou opravdu, podle typu a stáří pračky.

Jestli jak říkáte vše funguje normálně a pračka i hrčí a jen se netočí buben, tak pokud pračku nemáte v záruce tak bych se kouknul jestli nespadl řemen který přenáší otáčky z elektromotoru na samotný buben pračky, obvykle k němu je krásný přístup po sundání zadního krytu pračky. Mohla se voda nějak dostat na něj a mohl se prostě zesmeknout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roritos
Datum: 17.11.16 13:35

Děkuji za odpovědi.

Zadní dekl jsem sundal a řemen je normálně nasazení a i se s pomocí ruky normálně točí. Když zapnu program a napustí se voda, potom zapnu manuálně ždímání, tak voda hadicí do odpadu odteče, takže tam to ucpané také není. Motor slyšet normálně je...

Takže nevím, v týdnu budu volat servisáka.

Děkuji.

Datum: 17.11.16 16:12

To je nějaké divné,řemen tam je,motor je slyšet a buben se netočí? To je blbost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 17.11.16 18:13

Tak by mohol byť uvoľnený remeň. Neprilieha na remenicu bubna.


doplněno 17.11.16 18:14:

Tiež len servisman.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.16 19:14

Tak na dálku se blbě radí ale - nemohlo by to být tak že slyšíte motor (dle vás) a voda se vypustí , ale čerpadlo běží dále a cyklus praní nepokračuje z důvodu ucpané hadičky k hladinovému spínači? Toto jsem kdysi několikrát zažil.

Netvrdím že to musí být váš případ , a přeji zdar.Jen si prosím hlavně vytáhněte pračku ze zásuvky před manipulací , pokud se tedy nechystáte zrovna měřit el. závadu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.16 22:16

Tazatel slyší motor čerpadla. Hlavní motor nemůže slyšet, když se buben neotáčí. Vidím to také na ucpaný přívod k manostatu, který měří hladinu vody v pračce. Servisák ovšem vymění celý manostat, takže počítejte s cenou opravy 1200 - 1500 Kč*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirka54
Datum: 22.11.16 21:54

jak píšou chlapi, nevím, jaké je stáří pračky, tak zvažte, jestli se ještě vyplatí oprava... ale my jen hádáme, servisák se podívám a sám vám řekne, co tomu je a za kolik to opraví a pak už je to jen na vás... ale my jsme teď kupovali pračku v akci u Oravy úplně za pakatel, dneska pomalu nemá cenu do opravy investovat víc jak tisícovku

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.