Příjem signálu pouze kabelem bez antény

Od: Datum: 16.11.16 21:16 odpovědí: 5 změna: 17.11.16 13:10

Je možné, aby doma TV chytala signál, bez toho, aniž by druhý konec koaxiálního kabelu nebyl spojen anténou? Při jaké délce (u mě je to přes půl domu, takže asi tak 16m odhadem)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.11.16 21:20

Koaxiální kabel není moc dobrá anténa. Kus drátu je lepší. Ale nějak nechápu, o co Vám jde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.16 21:36
avatar
Ano možné to je. Opletení kabelu sice má stínit takze vlastně příjmu vln bránit ale i přes to se na samotný koax bez antény v místě v se silným signálem dá pár nejsilnějších multiplexů chytit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rqwope*
Datum: 16.11.16 21:55

Je to možné, většinou je ale poblíž jiný zdroj signálu, než televizní vysílač, ten je na to moc slabý. Signál se šíří z nedalekého anténního rozvodu a protože je zesilovač už v anténě, kabel vysílá. Jedná-li se o méně kvalitní anténu, může vysílat i ona sama. Častý jev třeba v panelových domech, kde je společná televizní anténa, čím vyšší patro, tím spíše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarina
Datum: 17.11.16 00:34

Zjistil jsem další věc. na tv chytám 2 multiplexy (v HD není ani prd vše v 576pixelů výšky). Veřejnoprávní multiplex jde v pořádku za všech okolností. Ale Druhý (nova, prima, barandov) jde "náladově" -například když si stoupnu před okno v místnosti, obraz se uplně rozpadne, když jsem v jiné straně místnosti, jde obraz (ostatně zvuk taky) velice dobře. Také na to má vliv počasí, když prší, zhorší se vše. Někdy třeba tam jsou jen drobné výpadky místy a někdy není vůbec poznat, co je zač za obraz.

čím to je?

Také má na kvalitu obrazu vliv zapojení druhého* koaxiálního konektoru (na půdě je jsou 2 antény veliké ,které jsou zapojeny do nějakého směšovače), to pak jde to rozbočovače, jeden jde to jedné místnosti a druhý do druhé(*). když kabel volně visí, je obraz docela dobrý. Když ho ale zapojím do nějakého asi zesilovače (který má koax. vstup i výstup - samici i samec konektor), napájen 230V, tak obraz přestane jít hned. Takéto mírně zajisří během připojování. Druhý port toho?zesilovače je nazpojen (j zapojen jen koaxiální kabel do samice), samec je nezapojen.

Čím to může být? Žádné jiné kanály nechytám.

Od: jarina
Datum: 17.11.16 13:10

Tak jsem zjistil, takový problém, že když se dotknu napájecího kabelu k TV (je to 14V DC přes spínaný zdroj, jako k ntb), na části s DC složkou, tak se sníží kvalita obrazu, někdy málo, někdy zásadně, dokonce jednou se mi stalo, že to i zhoršilo obraz na "veřejnoprávním" multiplexu, který jde jinak bez těchto zádadných chyb. Zkoušel jsem to i v jiné místnosti v jiné zásuvce. Čím to může být? Nějaká špatná izolace nebo indukce rušení?

Napájení k té LED TV má 2 žilový vodič (tedy nulák a fázi)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.