Mikrofon pro dceru

Od: Datum: 15.11.16 12:40 odpovědí: 2 změna: 15.11.16 14:12

Hezký den,chci koupit dceři 14 let mikrofon na domácí trénování recitace a moderování (procvičovat si práci s mirofonem pro veřejná vystoupení,baví ji to). Půjde ale skutečně jen o domácí trénink,takže cena co nejlevnější.Doporučíte mi?I použitý.K tomu tedy nějaký reproduktorek nebo zařzení?S čím a jak top propojit? Jsem laik.Moc jí recitace pomohla v potížích s výslovností a osmělila se psychicky veřejným vystupováním před lidmi,ráda by v tom pokračovala.Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 15.11.16 13:13

Záleží na tom, jestli chce pouze mluvit do mikrofonu, v tom případě by stačil levný stojánkový mikrofon k PC (notebooku), nebo si procvičovat hovor s mikrofonem v ruce ve stoje při konferování nebo recitaci. V tom případě by byl k mikrofonu třeba nějaký zesilovač a reprodukční zařízení. Některé hi-fi věže mají vstup pro mikrofon pro tak zvané karaoke, kde si lidé mohou do mikrofonu prozpěvovat spolu se svou oblíbenou hudební nahrávkou. (Někteří lidé mají doma tak zvané kombo, zesilovač ke kyteře vestavěný do reproduktorové bedničky, i se vstupem pro mikrofon)

Mikrofon musí mít vhodný druh, například pro PC to jsou tak zvané elektretové mikrofony, které se konektorem připojí k PC a nic se neřeší (napájení mikrofonu je provedené už uvnitř zvukové karty). Tyto mikrofony jsou kupodivu levné, běžně používané k PC i v jiných aplikacích.

Dynamické mikrofony pro zpěv, řeč, hudbu potřebují zcela jiný vstup s velkým zesílením a správnou impedancí, což laikovi nic neřekne, ale jestliže má zesilovač vstup pro dynamický mikrofon, tak se k němu připojí a nic se neřeší, jen se nastaví vhodná hlasitost. Levné dynamické mikrofon nekupovat - jsou to šmejdy, které se rozpadnou v ruce, přívodní kablík není v těle mikrofonu pořádně připevněný, aby se nevytrhl, bývá na kabelu pouze uzel, konektor se rozpadne, po ťuknutí na stůl mikrofon přestane pracovat. Chce to mikrofon alespoň za několik set korun a od dobrého výrobce.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.11.16 14:12

dekuji moc za vysvetleni!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.