Přeladění HD programů ČT

Od: Datum: 14.11.16 14:26 odpovědí: 13 změna: 26.11.16 15:21

Dobrý den,

mám dig.sat. přijímač MASCOM MC2202HDCI-USB PVR. Přijímám na něm běžně programy i v HD rozlišení. Nyní, kdy se mají přeladit HD programy ČT na jinou frekvenci, mám problém. Ručně je naladit nelze a při použití Mascom FastScan se aktualizace předvoleb provede, ale při spuštění programu mně přijímač hlásí - není signál. Co s tím? Děkuji.

(Satelit - Astra 3A)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.16 14:40

Ručně je naladit musí jít.

Když si opíšeš parametry nových programů a tyto zadáš do ručního vyhledávání, tak ti satelitní přijímač musí nové programy ČT najít.

Pokud je nenajde, tak máš buď špatně zadaný některý parametr pro ladění a nebo špatně seřízenou parabolu.

A neob máš malou velikost paraboly.

Ohodnoceno: 0x

Od: ctenar
Datum: 14.11.16 15:05

To by musel mít opravdu malinkou parabolu (45cm a méně?). Navíc HD se vysílá ve stejném svazku jako SD. Nová frekvence: 12344 H

Mapa přímo ze stránek SES.

Od: vernon
Datum: 25.11.16 18:51
Funguje to i na 35cm kempingovou parabolku. Osobně vyzkoušeno. Samozřejmě při jasné obloze...

Datum: 25.11.16 19:40

Zrovna dnes dopoledne jsem na ní náhodou koukal a říkal si, jak dobře to asi funguje. Na příjem těch majáků (Astry, Eutelsaty, Thory) to asi musí stačit, jinak by to nedělali.

Datum: 14.11.16 15:28

zdravím,

mám skoro stejný přijímač a přesně jak píše colombo: nevím proč by nešly programy naladit ručně? Protože s tím vekslujou imrvére, dělám to takto snad každý druhý měsíc! Pokud nějaký kanál hlásí, že není signál, může to být způsobeno více věcmi (viz výše). Z těch banálních to může být také výsledek aktuálního počasí. Někdy se mi také stává, že toto přijímač hlásí i když k tomu prokazatelně nemá důvod, ale to trvá jen pár sekund a když počkám, program naskočí, nebo ho třeba musím znovu zvolit (o jeden kanál dopředu nebo dozadu a znovu onen původní). Pokud to nevyřešíš tady, můžeš se obrátit přímo na Mascom. Komunikují a mě celkem ochotně poradili.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.11.16 16:46

Nejde jen o přeladění na jinou frekvenci. Nastavovacích hodnot je více a dohromady se jmenují transponder. No a vám asi transpondery chybí. Váš přijímač stanice nenajde a nenaladí, protože je ani nehledá.

Jestli o věci příliš nevíte, pak vám dobře radím : Zavolejte někoho zkušenějšího a sám do nastavení nevrtejte. Rozdrbete ho tak, že vám nebude fungovat už vůbec nic. Přesně tak dopadl můj první pokus o ladění satelitu.

Od: jofa®
Datum: 14.11.16 17:39

No nevím,nevím, jestli Váš přijimač podporuje FastScan, nikde jsem to nenašel. Jinak musíte dát ruční ladění, editace, zadat parametry ( 12344 - H - 29900 - 2/3 - S2.) parametry editovat a potom dát prohledat a uložit Načetlo se mi 10 stanic čt1 SM HD, čt1 JM HD, (novinka1, novinka2, novinka3, zde psáno připravují vysílání), čt1HD, čt2HD, čt sportHD, čt24HD, čtartHD.

Od: jg®
Datum: 15.11.16 09:04

Dobrý den,

při ručním ladění mohu zadat pouze 12344 - H - 29900, ale ostatní 2/3 - S2 ne. Nezobrazuje se mně nic, kam to zadat. Jinak mně to potom upozorní, že transpondér již existuje a při novém ladění nenalezen žádný nový program. Pouze při použití FastScanu mně to načetlo všechny programy jak uvádíte, ale při spuštění se objeví oznámení - žádný signál.

doplněno 26.11.16 11:05:

Závada odstraněna, musela se provést reinstalace SW sat. přijímače.

Od: satelit
Datum: 15.11.16 09:16

U většiny nových přístrojů se zadává pouze kmitočet, polarizace a symbol rate

Od: jarina
Datum: 14.11.16 18:05

třeba není signál, já když chci na dvb-t ladit také multil´plex s tímto, tak nemá pokrytí

Od: vernon
Datum: 25.11.16 18:48
Signál mít musí, když má příjem ostatních TP, tohle je satelit...

Od: jarina
Datum: 26.11.16 13:46

proč mi to nejde naladit přes DVB-t? kanál je z kleti v českých budějovicích, příjem v Bechyni.

Datum: 26.11.16 15:21

Tady se rozebírá příjem ze satelitu. Nevím, proč sem motáš pozemní příjem. ČT v HD se dají chytit jen v okolí Budějovic.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.