Proč kostečkují satelitní programy?

Od: Datum: 13.11.16 17:07 odpovědí: 3 změna: 13.11.16 17:55

Dobrý den,

už spoustu let sleduji programy ze satelitu přes Skylink. Protože mám rád kvalitu, mám předplacené "HD" kanály. Občas se mi stane, že když některé televizní stanice změní frekvenci, tak po přeladění se na daný program nedá dívat, protože kostečkuje obraz a vynechává zvuk. Kvalita signálu je třeba hodně nízká, něco kolem 10 %. Tak mě napadlo, jestli se třeba nepatrně nepohnula parabola, upnutá v držáku. Od 15.11. bude ČT svoje HD kanály vysílat na jiné frekvenci a já jsem zjistil, že se na to nedá dívat. Co s tím? Mám nechat znovu seřídit parabolu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.16 17:13

Pravděpodobně bude nutné seřídit parabolu

Ohodnoceno: 3x

Od: rv
Datum: 13.11.16 17:30

Parabolu seřídíte sám, i když ve dvou to bývá lepší. Já na TV zobrazím sílu / kvalitu signálu a postavím proti TV IP kameru. S mobilem jdu k parabole a na mobilu sleduji obraz kamery. Tak nastavím parabolu na nejlepší signál.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 13.11.16 17:55

Tak seřídíš parabolu na nejvíce procent něčeho nebo ničeho. Na ideální nastavení je potřeba profesionální měřák.

Zde je řečeno proč.

http://www.poradte.cz/picture/2016/1822330o.jpg

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.