Jaký tablet 10,1 pro důchodce?

Od: Datum: 13.11.16 06:39 odpovědí: 10 změna: 19.11.16 18:11

Ahoj.

Vloni jsme koupili na žádost babičky použitý notebook, zavedli internet a tím to de fakto skončilo. Tedy jsme se rozhodli, že bude asi lepší tablet. Já sám mám 7 palcový tablet za tisícovku,na internet v kavárnách mi postačuje. Nesmí se na něj spěchat, dvakrát se mi kousnul, což pak znamená nechat ho vybít, žádný reset neexistuje. Proto je nám jasné, že musíme s cenou výš. Zajímalo by mne, kolikajádrový, já osobně se domnívám, že je to jen reklamní trik a že na tom významně nezáleží. Podstatná je velikost RAM paměti a efektivnost procesoru pracovat se softwarem. No a asi taky kvalita příjmu WIFI modulu. A baterky. Ano nebo ne? Dík.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.11.16 07:32

Dobrý den, volte normální tablet jako pro normálního člověka (věk nehraje takovou roli). Tedy, s RAM 2 GB a jader bude mít procesor určitě více, než jen jedno. Otázkou je, jaký to má význam pro člověka, který asi nezvládl techniku, nebaví ho to nebo nemá zájem se něco naučit. Zřejmě si bude stěžovat, že tablet má menší obrazovku než měl NTB, je tam OS Android (a v NTB byl OS Windows) a nemá to pořádnou klávesnici. No, uvažujte, jestli přání tabletu není pouze rozmar či výmluva. Zdravím!

doplněno 19.11.16 09:44:

deprik - nikdo Vás zde nenapadá. Sice jste doplnil další informace, ale nenapsal jste to podstatné - proč NTB babičce nevyhovuje. Domnívám se, že pokud psala 30 let na psacím stroji, tak to bude hlavně klávesnice. Než jí koupíte tablet, tak jí ukažte tu virtuální klávesnici v tabletu a ať si to vyzkouší.

Zřejmě zůstane ráda u NTB + externí velká klávesnice.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 13.11.16 15:32

Já si myslím, že byste se neměli rozhodovat za babičku. Loni jste koupili notebook, který babička nepoužívá. Víte proč?

Já tipuji, že s ním nejspíš neumí pracovat. Takže já bych buď babičku naučila s notebookem pracovat, nebo bych jí koupila příslušný kurz.

Další možnost je, že se jí s notebookem nepracuje dobře → nemá-li k němu přídavnou klávesnici a myš, má při práci monitor moc blízko. V takovém případě by se mohlo hodit přikoupit "periférie".

Ten tablet podle mne není moc dobrý nápad → má malý monitor, myslím, že se na něm babičce nebude dobře číst.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.11.16 16:37

... budu souhlasit s ivzez, tablet pro starší je blbost, maj problém s noťasem, stačí dokoupit myš a naučit základní pohyby - jestli jste jí "zavedli internet a tím to de fakto skončilo" - tak to jste jí teda udělali medvědí službu, tito lidé mají problém notebook zapnout, natož brouzdat po internetu - místo nákupu jiného přístroje, navštivte babičku a vše jí vysvětlete...

Datum: 13.11.16 17:17

Naprostý souhlas s rádci předemnou. Zájem o tablet s věkem klesá, ne naopak. Rodiče (70 let) jsem na PC a později notebook naučil, přechod na dotykové ovládání je nemožné. Oni to totiž považují za nelogické, nepohodlné, směšné a s tím bohužel nelze nesouhlasit.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.11.16 19:34

... a nezapomeň na argument " já se na to netrefim, mě se klepou ruce " - z vlastní zkušenosti, nevycucáno z prstu, jo a dispej co největší ...

Datum: 13.11.16 20:47

Opravdu jste ten notebook koupili na žádost babičky? Tablet je úplně na nic. Ujasněte si s prarodiči, co vlastně od toho chtějí a očekávají, pak se lze rozhodovat dále.

Datum: 19.11.16 09:15

Teda vy mne tady napadáte, že jsme se rozhodli "vnutit" babičce počítač, internetové připojení a já nevím co. Soudíte to podle sebe? Ne, je to tak, že babička chce být trochu IN v dobrém slovy smyslu.

Tak babí absolvovala PC kurs. Předtím v kanclu na počítači pracovala jako uživatel. Na psacím stroji psala nejmíň 30 let. Pak nás požádala o zařízení místního internetu a počítač kvůli mailování s ...nevím s kým. Takže já si myslím, že usadit se pohodlně do křesla, dát si na klín desetipalcový tablet, otevřít si epoštu a naklafat dopis kamarádce je 100x pohodlnější, než notebook. Tablet může si to vzít do vlaku a číst knížky, které jí nahrajeme. Notebook je těžší, musí se otevřít, čekat na naběhnutí windows atd. Na druhou stranu, co takhle klasický stolní počítač za pár šupů?

Ale ja fakt, že má nevhodný stůl, že jí třeba vadí ta klávesnice a tak celkově ta koncepce. Já osobně práci s noťasy přímo nesnáším,rozhodně musím mít myš a pořádnou klávesnici. (babička myš má). Vlastně, bude nám přebývat počítač jako takový, klasická krabice se vším všudy, nebylo by tohle lepší?

Datum: 19.11.16 18:11

Tak pokud můj dotaz chápete jako napadání... Naprosto v pořádku, když chce babička využívat moderní technologie, tomu čest! Babička psala na stroji. Myslíte, že z ergonomického hlediska je pro ni lepší dotykové rozhraní, než klasická klávesnice (myslím desktop sestavu)? Proto jsem se ptal, jestli babička trvá na tabletu... Sežeňte jí starou klávesnici s vysokými klávesami, které dělají kravál a musí se do nich bušit, monitor (neříkám CRT) a uvidíte to nadšení. Sám takovou mám (patnáct let starý Compaq) a doufám, že mě přežije, protože na těch dněšních cool plackách se nedá psát-ale asi je to síla zvyku.

Knížku babička rozhodně nebude číst nějakou nahranou do tabletu, obávám se, a to ze dvou důvodů. Za prvé protože klasická kniha. Za druhé - E-Ink technologie displeje je něco jiného, než LCD monitor.

Od: jarekp
Datum: 14.11.16 05:13

Co se týče značky, tak se vyhněte maďarskému AKAI. Z vlastní zkušenosti jsem se přesvědčil, že je lepší made in Čína ne maďarský výrobek.

Datum: 19.11.16 09:17

Ne, asi tenhle, pokud tablet: https://www.mobilduo.cz/lenov…10-fhd-8165-2g-16g-a4-4-modry

A ten její noťas od ní koupím zpět a užiju ho.Možná.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.