Hodiny se předbíhají

Od: Datum: 05.11.16 19:02 odpovědí: 1 změna: 05.11.16 20:23

Ahoj, postavil jsem si digitronové hodiny podle http://stavebnice.postreh.com/select.php?link=PT029B (není to přímo ze stavebnice z Tipy), ale předbíhají se asi o 4 minuty za týden, i když je kapacitní trimr C6 nastavený na max. kapacitu 65 pF. Připájel jsem k C6 paralelně ještě jeden kondenzátor asi 20 pF, ale hodiny se pořád předbíhají. Mám tam dát ještě větší kondenzátor k C6 nebo vyměnit krystal nebo ...? Kdo máte tyto hodiny přímo ze stavebnice Tipa PT029B, jak vám chodí? Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 05.11.16 20:23

Určitě vyměnit krystal, kapacitní trimr ať je je jeho kapacita jakkoliv velká, tak kmitočet krystalu ovlivňuje jen v malých mezích. Kdyby tomu tak nebylo, tak použití krystalu by bylo zbytečné. 4minuty týdně je opravdu moc, ten použitý krystal bude hodně nepřesný. Trimrem se ladí řádově vteřiny.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.