Používáte autokameru?

Od: Datum: 01.11.16 11:32 odpovědí: 26 změna: 08.11.16 10:32

Ahoj, chci se zeptat, používáte autokamery? Celkem nad ní poslední dobou přemýšlim, tak se chci zeptat, jestli se vyplatí nebo ne?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.11.16 13:51

Podle mě se to vyplatí. Nemám teda autokameru, dřív jsem zapínal telefon v držáku a postačilo. Jde o to, že v případě sporu a nesouhlasu máte jasný důkaz... Jestli jezdíte hodně, šel bych do toho...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.11.16 18:49

jenže háček je v tom že tohle žadny dukaz není.. nemůžeš to použit jako důkaz v soudnim sporu např.. mohlo by se to totiž velmi lehce obratit proti tobě.. takovýto záznam slouži pouze jako "nápomocný material" k objasnění nehody..

Datum: 01.11.16 14:02

Otázka nemůže znít, jestli se to vyplatí. Ač se to po mediálních masážích plných mrtvol zdá neuvěřitelné, člověk nebourá každý den. Takže to není o návratnosti investice. Na druhou stranu při případné nehodě se to může hodit.

Datum: 01.11.16 14:09

Kamerku asi tři roky používám pro strýčka Příhodu. Zatím jsem neměl tu smůlu, že bych ji potřeboval jako důkaz při nějaké dopravní kolizi. Chvála Bohu.

Využívám ji hlavně na fotografování zajímavých objektů nebo situací za jízdy, stačí jen natáhnout ruku a stisknout tlačítko na kamerce ukryté za zrcátkem. Tam nepřekáží výhledu a ani pomocníkům a ochráncům.

Také si občas prohlédnu natáčené sekvence z jízdy a parkování. Doplním jimi i obrázky z fotoaparátu, soubory z dovolených, výletů a pod.

Datum: 01.11.16 14:59
Od dob psychopatu za volantem pouzivam. Pri vybrzdeni, chodce psychopata na dalnici, cyklistu, ktery je naprany a bambela se sem a tam to pomuze. Pri ND, kdy vam neveri, pri stretu se zveri to taktez pomuze.
Aneb dukaz misto slibu.
Koupis za pakatel, pripojis na spinane napeti a nemusis se starat.

Od: dave
Datum: 02.11.16 10:32

Právě po masáži od TV Nova.. kde je každej den nějaká velká bouračka, jsem nad ní začal přemejšlet, obzvlášť když jedu do práce přes centrum Prahy, to je občas o nervy. Někde jsem četl, že prej záznam z kamery pomůže urychlit soudní spor až o několik měsíců a bere se to jako důkaz, tak nevim, zkusim se ještě někde zeptat. Ještě poslední otázka, který tak používáte? Je jich fakt mrtě na netu a nevim kterou si vybrat

Datum: 02.11.16 10:36
Ano, pokud se jde do sporu a mate dukaz tak je to dobry.

Datum: 02.11.16 12:05

Právě poslední dobou je celkem populární odjíždět od nehody, tak myslíte, že v tomto případě by se vzalo video jako důkaz?

Od: jmlc®
Datum: 02.11.16 12:11

Video bez souhlasu stran jako důkaz nelze vzít - ale na druhou stranu, když máte při nehodě natočeno, jak se to stalo, PČR se od počátku k vaší osobě chová jinak. Prostě jako k opravdu poškozenému člověku a druhá strana je od počátku viník, který musí prokazovat svou nevinu. Tedy v případě, že se sám díky záznamu neudáte z nějakého porušení...

V zahraničí jsou kamery zakázány, takže pokud chcete koupit pro ČR, řekl bych, že se vyplatí pro vysoký nájezd km, rizikové úseky častých nehod a v případě dražšího vozu.

Levnější kamery jsou od 500,- nahoru celkem slušné, ale kvalita odpovídá ceně - vydrží někdy rok, někdy roky tři...

a k tomu ujetí od nehody - v případě poškození vozu lze po dohledání vozu expertízou ověřit, zda ke střetu došlo... ano, pomůže při pátrání po viníkovi

doplněno 02.11.16 13:07:

ano - true cam jsem zrovna měl a považoval ji za dostačující - ale během minulého týdne při zapojení začala "prskat" a vypla - když se vám to stane při jízdě, můžete se leknout a zareagovat blbě... já jen vytrhnul kábl ze zásuvky. Na stream a přehrání situace na místě nehody je to dobré.. ale jak píšu - nejste si jist, jestli se to během jízdy nevypne samo jen tak (zejména v zimě se mi stávalo často) a nebo to nezačne hořet :(

doplněno 02.11.16 13:19:

nechával jsem to v autě - auto venku - ta vlhkost je možná...

Datum: 02.11.16 12:58

Super, to jsem potřeboval vědět, zrovna dneska do mě jeden nacouval, ale naštěstí jen ohnul RZ a ujel jakoby nic. Koukal jsem teď na nějakej test autokamer, sice je to trošku jiná cenová kategorie, ale co třeba autokamery true cam? Ještě k tomu dokazování, já myslim, že pokud jsou ty záběry jen pro účel vyšetřování, tak PČR jako státnímu orgánu je můžu odevzat, aniž bych požádal toho druhého o souhlas ne?

Datum: 02.11.16 13:13

A v zimě jste ji nechával v autě? nebo bral domů? Já si řikám, jestli na to nemohla mít vliv zima, že se třeba kondenzovala voda a proto to prskalo..

Datum: 02.11.16 13:44

A ty si měl jakou? já koukám na A5s..

Datum: 02.11.16 13:58

Aha, tu už na alze nemaj, tak vemu tu A5skovou :), ale jinak díky za radu :).

Datum: 03.11.16 00:35
Ja mam teda tu starsi a staci. V pripade problemu atd... Je lepsi mit i zvuk a precist nahlas SPZ. Neb ta neni vzdy dobre citelna ve spatnych svetelnych podminkach.
Jinak nechavam vzdy v aute. Je pravda ze pokazde zapojovat a nandavat kameru by me casem nebavilo.

Od: mp
Datum: 03.11.16 00:44

Jo, asi je to užitečné. Ale zase na druhou stranu, co kdybych náhodou zjistil, že moje kamera naopak dokázala mě, že já jsem jel právě zrovna blbě. Tak to bych to měl vymazat, s tím bych měl asi problém. Podle hesla padni, komu padni.

Datum: 03.11.16 07:10

Autokameru používám, ale slyšela jsem, že policie na kamerový záznam nebere zřetel. Možná si pamatujete, už je to tedy dost dlouho, v televizi ukazovali kamerový záznam situace, kdy cyklista najel do motorkáře. Byl kolem toho docela humbuk a najednou se o tom přestalo úplně mluvit. Nevíte někdo, jak to dopadlo?

Datum: 03.11.16 11:03

Ono asi taky záleží na policajtech, některý to třeba berou v potaz a některý ne, mě třeba osobně to přijde jako jasnej důkaz no :).

Datum: 05.11.16 07:10
Policie musi brat k tomu zretel, je to dukaz. Pokud ne, mate moznost jit ke spravnimu rizeni a tam se hajit videem.

Datum: 05.11.16 08:27
Chápeš ze tam jde o ochranu osobních údajů? Nemáš co koho natáčet a ještě k tomu zaznamenávat jeho rz bez souhlasu. Tak jak můžeš brat jako důkaz něco co je protiprávní.. Nedávno jsem to četl ve svetu motoru ze to muze sloužit jako napomocny materiál k objasnění. A taky se to da používat když si chceš hrát na udavace.

Datum: 05.11.16 18:28
Neni pravda, v pripade dukazu muzes pouzit. Ja z RZ nepoznam jak se majitel jmenuje, kde bydli, kolik ma roku.
Ktomu vse je nataceno pro soukrome ucely a nesmis to zverejnovat.
Nesmis natacet auto z kufru, kde jde videt oblicej ridice.
Pokud by se to tak bralo, tak tu kameru nesmi mit policie CR.
http://www.auto-kamera.cz/pra…osti/autokamery-a-legislativa
doplněno 05.11.16 18:29: Bmw co napise svet motoru je svate. :-D

Datum: 05.11.16 20:27

OMG.. vždyt to máš i v tom druhem odstavci.. ja se jen snažím vysvětlit, jestli si myslíš, že si pořídíš kameru s tím, pokud seněco stane, tak budeš v suchu, nemusí to tak vůbec být, což z toho odkazu jasně vyplývá a tak jsem to i psal sem o něco výš.. A mimochodem pokud předáš někomu tento materiál pro své soukromé účely, nemyslíš že to slovo soukromý začne postrádat smysl? :D...

Datum: 06.11.16 07:55
Kdyz se neco stane a ja za to nemuzu (vybrzdeni, nacouvani do me). Tak mam jasny dukaz ktery OMG muzu pouzit.
Samozrejme dukaz muze prihorsit i me, kdyz udelam co nemam. Takze to omg si nech pro jine. Staci pouzivat mozek. Ktomu kdyz se neco stane, tak se to ktomu pristupuje individualne. Podle toho co se stalo.
Jakoze mam soukrome video, ktere predam policii nebo pouziju u prestupkove komise je najednou verejne video? To snad nemyslis vazne *smich*

Datum: 07.11.16 10:52

Tak jsem se ptal i jinde a všude teda řikali, že se to dá brát jako důkazní materiál. Pokud video nezveřejníš na youtube, tak ho můžeš použít i jako důkaz.

Datum: 07.11.16 14:10
Podle úřadu na ochranu osobních údajů lze kameru považovat za černou skříňku. Takže k záznamu může být přihlédnuto. V Rakousku a pod ale vyfasuješ tučný flastr při použití kamery...

Od: libor
Datum: 08.11.16 10:32

JJ v rakousku a ještě 2 zemích, ale teď nevim jaký to byly..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.