Nejde mi zapnout mobil

Od: Datum: 26.10.16 12:08 odpovědí: 3 změna: 28.10.16 04:33

Dobrý den,
už to bude cca 14 dní, kdy se mi můj mobilní telefon z ničeho nic vypnul a už mi nejde vůbec zapnout. Nepomáhá ani to, když ho dám třeba na 20 minut do nabíječky. Nabíječka je ve finále úplně studená a telefon nejde spustit. Přesto na mém záložním mobilu funguje bez problémů (nabíječka je originál od pokaženého telefonu).

Poslední situace kdy mobil fungoval byla taková, že byl připojen na wifi u kamarádky (stahovala jsem si hru) a poté jsem na chvíli odběhla, protože jsme šly dělat něco k jídlu. Po chvíli se vrátím a telefon má 12%. Šla jsem si pro nabíječku a najednou se vrátím a on je vypnutý. Myslela jsem si, že se prostě vybil, jenže on je snad "mrtvý". Vůbec nejde nastartovat a ani nereaguje!

Ve specializované prodejně jsem byla, a tam se ho také nepodařilo nastartovat, dokonce ani na novou baterii nereagoval; načež mi doporučili ho ještě chvíli "nechat být" a jestli to poté nepůjde, tak ho reklamovat a nebo s ním jít do servisu. Jakože data tam nemám, prostě jen hry, notes a kalendář, ale i tak je toho škoda...

Prosím, nevíte o něčem, čím by se dal obnovit? Klidně i jen na chvilku, kdy bych stihla zálohovat data z notesu a kalendáře. Děkuji.

Typ mobilu: Samsung Galaxy Young 2
Operační systém: Android 4.4
Stáří: Mobil mám zhruba rok a půl, v květnu mu vyprší záruka.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.10.16 12:18

Neexperimentovat, reklamovat s upozorněním na potřebu zachování dat v telefonu!

Nemá telefon paměťovou kartu?

Zkusili jste nakopnout telefon bez SIMky?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.10.16 16:20

Vyndala jsem vše SIM kartu i paměťovou kartu - a nic...

Teď mě napadlo, myslíte, že by to mohlo mít souvislost s čipovou kartou (na otevírání dveří)? Já jsem ji totiž dostala a dala si ji do kapsy k telefonu, nečež mi spolužačka řekla, ať to raději nedělám... Jakože jestli se nějak nezmagnetizoval, či co...

Datum: 28.10.16 04:33

Spíše by ten telefon nemusel prospívat čipové kartě.

Jinak, pokud telefon nefunguje ani s novou baterií, vidím to na reklamaci nebo servis. Možná, podle toho, co je v telefonu porouchané, by servis mohl získat i data uložená v telefonu, ale i kdyby to chtěli zkusit, nejspíš byste to musela zaplatit, to reklamace nezahrnuje.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.