Kávovar Nivona NICR 845 CafeRomatica

Od: Datum: 23.10.16 20:44 odpovědí: 3 změna: 24.10.16 10:26

Dobrý den, máme výše jmenovaný kávovar, a objevil se problém, že ze zadní trysky neteče káva, respektive teče jen z pravé trysky, proběhl několikrát propláchnutí a poté i odvápnění s tabletou přímo od nivony, ale problém trvá pořád, nevíte někdo, prosím co by pomohlo?

Předem děkuji za Odpověď.

Václav K.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.16 23:27
avatar

Je ucpaná tryska. Proštěrchněte to kouskem bužírky nebo něčím tupým-pružným, není to hluboko Bývají tam zaseknutý kousíčky lógru. Opatrně, bez násilý, je tam hadička, aby se nepropíchla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 24.10.16 03:36

Docela drahý kávovar, co jsem koukal. Zaměřil bych se na hrubost mletí. Pokud máte klasický pákový kávovar, tam to záleží na pečlivosti a rovnosti pěchování takzvaným temprem - to je to tlačítko, čím se pěchuje káva. Když to neuděláte rovně, tak teče káva (pokud jsou dvě trysky) nerovnoměrně. U automatu to automat dělá logicky sám. To bych viděl jako vadu, pokud to bude pokračovat. Ještě mohu připomenout, že dobrý kávovar (což v tomto případě bezesporu je) je základ. Ale stejně hlavně rozhoduje kvalitní káva a hlavně její semletí. Takže podle mě je nejdůležitější mlýnek. Proto i automaty mě moc nesedí, protože káva je hned vedle stroje, který je zahřátý, a to zrnkové kávě určitě neprospívá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mctree
Datum: 24.10.16 10:26

Dobrý den,

nejprve se ujistěte, že tryska není ucpaná, jak píše wlezley. Zkuste to jemně prošťouchnout.
Pokud je kávovar ještě v záruce, tak se můžete obrátit na servis@mctree.cz (autorizovaný servis výhradního dovozce, nenechte se zmást, že na webu je jen LIEBHERR, dovážíme i Nivonu).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.