Nabíjení mobilu

Od: Datum: 21.10.16 16:08 odpovědí: 10 změna: 26.10.16 22:18

Dobrý den, na svém 2 roky starém NOKIA mobilu začnu nabíjet baterii i v situaci, kdy jsou na displeji 2 čárky ze 4. Dělám chybu? Je nutno začít nabíjet mobilní telefon až tehdy, kdy je (a jak dlouho) na displeji zobrazena pouze 1 čárka ze 4?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 21.10.16 16:39
avatar
Dobrý den.
Pokud je mi známo,tak mobilní telefon se má správně nabíjet až když je totálně vybitá baterie.
Při nabíjení nepoužívat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 21.10.16 20:52

wamp:

to platilo v dobách kdy v mobilech byly použity Ni-Cd nebo Ni-MH články a to už je relativně dávno, dnes je dobré dobíjet mobil kdykoliv je příležitost, životnost baterie se rapidně prodlouží.

ra252:

hluboké vybití v Ni-Cd nebo Ni-MH článků v zařízeních kde jsou "konstrukčně" použity je prakticky nemožné, protože se zřízení včas odpojí. Jediná možnost kdy to může nastat je zařízení používat do vypnutí a pak jej nechat dlouho ležet ladem. Pak dojde k podvybití ú hlibokému vybití v důsledku malých proudů které většinou do zařízení tečou i ve vypnutém stavu nebo vlastním samovybíjením článků, ale to je otázka několika měsíců ( pokud se nejedná o Enloope a jim podobné články kde je ta doba ještě mnohem delší).

Nabíjení článků z "dorazu na doraz" způsobí jen to že články nevydrží zpravidla déle než je deklarovaný počet cyklů výrobcem.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: wamp®
Datum: 22.10.16 18:28
avatar
Bmbx,děkuji za vysvětlení.
Nedávno jsem četla článek,že toto právě platí u androidů *nevi*
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.16 18:34

U NiCd nebo Ni-MH provoz doraz - doraz znamená životnost tak 200 cyklů. Provoz s nabíjením kdokoli do plného nabití životnost prodlouží a krom toho umožňuje zařízení napájené akumulátorem provozovat vždy, kdy je to třeba.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 21.10.16 17:36
avatar

Dobrý den, o správném nabíjení konkrétního mobilu by mohl něco prozradit jeho návod. já si myslím, že chybu neděláte, resp. např. já si nemohu dovolit nabíjet zcela vybitou baterii (musím s ní potom manipulovat a je to otravné). Mám indikaci stavu baterie na tři čárky a většinou nabíjím až na jedné, ale často již na dvou - a baterce je to jedno již léta. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.16 17:50
avatar
Podle posledních teorií se li-pol baterie múzou dobíjet kdykoli je k tomu příležitost a překvapivě nejdelšího života se v testech dožily baterky které majitelé přestali nabíjet když ještě nebyly na 100% nabité. Li-ion baterky jsou na tom podobně. Oproti tomu články na bázi niklu ni-cd a ni-mh je lepší úplně vybit a nabít na 100%.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.16 18:10

Hluboké vybíjení niklových akumulátorů je bezpečnou cestou k jejich likvidaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vernon
Datum: 26.10.16 20:38
Ni-Cd akumulátorům nevadí ani vybití na nulu, zcela vybité se i skladují. Ni-Mh by se zcela vybít neměly.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 26.10.16 22:18

vernon:

Ni-Cd se podle doporučení výrobců skladují vybité, to je pravda, ale vybité znamená u Ni-Cd napětí minimálně 0.9V.

Vybít je na opravdovou NULU je pro ně jistá a docela rychlá smrt, to by se už vůbec nemusely skladovat *haha*

Jakýkoliv vybitý článek není takový co má nulové napětí, ale nulový náboj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.16 17:58
avatar

Já si myslím, že nějak velkou chybu neděláte, ale přesto by se to asi dělat nemělo, pokud to není nutné... Nemusíte totálně baterii vybít, mobil by vás měl sám upozornit, že potřebuje nabít... Samozřejmě v některých případech se to prostě nemůže dodržet, když třeba někam jedete, potřebujete mít nabitý mobil, ale máte ho se dvěmi čárkami, tak ho dáte prostě nabít, aby se vám při cestě nevybil ;)...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.