Nový foun

Od: Datum: 19.10.16 16:45 odpovědí: 23 změna: 20.10.16 23:49

Dobrý den přeji.
Plánuji koupi svého prvního smartfouna a jelikož o tom vím doslova kulové, chci poprosit o radu místní znalce. Chci telefon do cca 5000 s použitelným foťákem, na výkonu nezáleží, hry hrát nebudu, vyberu asi nějakého číňana podle recenzí. V čem ale naprosto tápu je mobilní internet. Ten potřebuji, a to jak ve městě tak v přírodě. Některé mobily nemají tzv. LTE nebo jen s některými frekvencemi. Chci se zeptat nakolik je nezbytné ono LTE pro příjem internetu. Pokud telefon LTE nemá, pak net chytá skrze nějakou pomalejší platformu? Nakolik je absence LTE limitující pro příjem netu? Potřebuji jen přečíst mejly, kouknout do mapy.cz... video sledovat nebudu. Bude to funkční i bez LTE, nebo je tam nějaký problém? Jde mi především o příjem v přírodě.
Děkuji za případné rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.10.16 17:00
Dnes určitě už jedině s LTE. To je to jediné, co mi na mém mobilu chybí a někdy (mimo město) je to fakt o nervy. Když je 3G, tak se to ještě dá, ale někde mimo větší město jen 2G a to nabíhá stránka třeba půl minuty.
Jako schopný telefon můžu doporučit třeba Honor 7 lite.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.10.16 17:10

Na chajdě přes LTE (vodafon) to je ok, ale často se strácí , no aje to taky drahé (data) , ale pokud LTE není tak zapomeň na to že by se ti přes GPRS ,Edge otevřela mapa a mohl s ní pracovat. .

Toť moje zkušenost.

Takže venku za mne LTE nebo G3 , ale musí být pokrtytí sig.

Od: kakamila
Datum: 19.10.16 17:53
Mapy mám stažené Off-line,takže venku NET nepotřebuji...
Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.10.16 18:24

pro Kakamila -

To je sice moc hezké mít mapu off-line (mimochodem to si stáhne asi každý) ale pracovat s ní nejde to musíte být on-line , jinak si prohlídnete jen mapu.A bez LTE neb 3G pracovat s mapami fakt nejde.

Od: stir
Datum: 20.10.16 00:27

na to aby me mapa dovedla do nejblizsi hospody? Nebo jak chcete dal s mapou pracovat? Na mape vidim svoji polohu a vidim kam jdu nebo jedu a dal ji k nicemu nepotrebuju a to jde i bez internetu.

Od: vernon
Datum: 19.10.16 17:24
Přes EDGE se to dá taky, ale jde to pomalu. 3G u nás na venkově není, takže telefon s LTE je nutnost. Musí umět LTE pásma 800/1800/2100 MHz, což některý čínský telefony neumí.

Datum: 19.10.16 18:35

Jen pro informaci. Mapy.cz jedou i na GPS. Obecně veškerá navigace...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.10.16 21:46

Mapy.cz sice fungují i bez internetu, ale pokud chcete něco vyhledávat, tak bez LTE čekáte třeba minutu, než se načte internetový odkaz. LTE ve stejný lokalitě zvládne i videa na youtube (ale to se prodraží) - na venkově je ten rozdíl výrazný.

Ohodnoceno: 1x

Od: krtek
Datum: 20.10.16 07:36

Doporučuji značku Vodafone...má lepší parametry pro internet..ozkoušeno v Jeseníkách...vedle sebe Lenovo a Vodafone..internet přes data...stejná stránka, stejný operátor..vodafone načítal rychleji

Datum: 20.10.16 10:10

urcite kup s LTE, pokryti sice neni uplne vsude, ale rozsiruji to a zrovna v prirode je to obcas docala na ***

jinak si jeste ohlidej aby foun mel minimalne 1GB ram a vnitrni pamet aspon 16GB pokud by nebyl schopen ukladat aplikace na externi SD

Datum: 20.10.16 10:18

tady sice každej radí, co by měl telefon mít, ale nikdo ještě mimo mě něnapsal konkrétní typ telefonu, který chtěl tazatel slyšet...

Od: merlin
Datum: 20.10.16 11:31

Děkuji moc za rady, takže LTE určitě budu požadovat, koukal jsem, že tam kde to budu potřebovat nejvíce je pokrytí dobré. Moc recenzí jsem zatím nestihl přečíst, líbí se mi Vodafone Smart Ultra 7, pokud by někdo měl zajímavý tip, tak sem s ním :) Může to být klidně i starší model. Padlo zde, že mapy.cz jdou i bez netu jen s GPS. Tomu nerozumím, jak může webová stránka fungovat bez připojení, to si musím nahrát na mobil nějakou aplikaci od seznamu a pak to i offline spolupracuje s GPS? Ještě otázka, předpokládám, že GPS funkce mobilu není závislá na signálu od operátora, čili by měla fungovat i na místech, kde operátor nemá pokrytí žádným signálem?

Datum: 20.10.16 11:35

přesně tento jsem měl na mysli...do toho jdetě...internet frčí...kamarádka má starší model tu 6 a jak jsem psal..je to rychlejší než můj Lenovo A7010

Datum: 20.10.16 14:05

v android telefonu si nainstalujete aplikace mapy.cz

https://play.google.com/store…tails?id=cz.seznam.mapy&hl=cs

ktera si stahne mapy a umi s nimi pracovat ikdyz jste bez internetu

GPS v telefonu neni zavisla na internetu

Datum: 20.10.16 14:59

pro Helena 42-jak naplánujete trasu? jak si zobrazíte bez netu leteckou mapu?. Podle Vás tedy stačí mít v kapse papírovou mapu a nemusí tahat telefon.A pokud vyjde za humna tak cestu po okolních hospodfách zná zpaměti tak net taky nepotřebuje jak psal někdo výše před Vámi.

Ale pro tazatele -telefon s LTE ano.

Datum: 20.10.16 15:23

Já to chápu tak, že po nahrání aplikace se mobil bude umět chovat jako standardní GPSka s běžnými funkcemi, včetně plánování trasy. Píšou tam, že obsahuje nejen turistické, ale i letecké mapy.

Datum: 20.10.16 15:29

Ano fgungujjí pokud jste připojen na net.

Datum: 20.10.16 16:07

pro tomas11 - trasu si snad kazdy vybere sam? nebo to musite mit naprogramovanou caru na mape pro kazdy krok? (navigace pro auto je neco jineho a i ty muzou byt offline a nepouzivaji letecke mapy)

dostat letecke mapy do telefonu bez internetu jde a bezne to pouzivam - ale ne pres mapy.cz

kde jste vycetl ze doporucuji se navigovat podle papirovych map?

Datum: 20.10.16 16:35

No právě - v celém vlákně od shora jsme se bavili o appce Mapy.cz.Není třeba odbočovat.A pro tazatele zůstává podstatné že LTE ano..

Od: stir
Datum: 20.10.16 23:12

ja taky nechapu, na co je potreba letecké mapy a na co navigovat v terenu. Proste si vystacim s turistickou mapou, kde mam cyklostezky, cyklotrasy atd, nepotrebuju leteckou mapu. Jezdim hodne na kole a nedovedu si predstavit, ze bych mel mit displej zaply pet sest hodin, kdyz by mi po hodine baterku vybil. Proste kdyz se ztratim nebo nevim kde jsem, vytahnu mobil z dresu, mrknu kde jsem, na svoji polohu a kam chci odbocit a jedu dal. K tomu nepotrebuju navigovat, ani leteckou mapu a uz vubec k tomu nepotrebuju ten nejdrazsi internet pomalu na celem svete. A oproti papirovym mapam to ma vyhodu v tom, ze papirova mapa mi neukaze moji aktualni polohu, tudiz kdyz nevim kde jsem, je asi zbytecna...

Datum: 20.10.16 15:15

Děkuji, tušil jsem to, o té aplikaci jsem nevěděl, vypadá velmi slibně. Že GPS funkce mobilu není závislá na internetu jsem předpokládal, ale nebyl jsem si jist, jestli se obejde bez signálu GSM, jestli třeba nepotřebuje být zachováno spojení s BTS, ale asi to byla zbytečná otázka, to by bylo silně omezující.

Datum: 20.10.16 16:21

navigacnich aplikaci na androidu je spousta a umi spoustu veci, a daji se vetsinou nastavit a s pripravou pouzivat i v mistech kde nemate signal, proste zalezi co o toho chcete aby to umelo

mrknete na aplikaci Lokus https://play.google.com/store…id=menion.android.locus&hl=cs

umi toho hodne a dokaze pracovat s hodne mapovymi podklady, zacatky s ni sou tezsi, ale pokud si zvyknete tak ji ocenite

GPS je uplne nezavisla na internetu i operatorovi, ikdyz s internetem se "naladi" rychleji protoze si stahne data o satelitech, nez kdyz patra "na slepo po obloze" ... a taky zalezi na kvalite GPS cipu v pristroji, protoze nektere nejsou moc dobre

s levnym founem vam moc neporadim, moje padlo se do vaseho limitu nevejde a cely foun trh jaksi nesleduji

Datum: 20.10.16 23:49

Taktéž mohu doporučit tel. Vodafone. mám smart prime 6 a spokojenost. 4g mám všude, operátor t-mobile.

Nezapomeňte si skontrolovat jaké frekvence 4g tel. podporuje a váš operátor vyžaduje!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.