Jsou LED žárovky odporová zátěž?

Od: Datum: 17.10.16 12:22 odpovědí: 5 změna: včera 22:50
avatar

U žárovek je mi to jasné, u klasických zářivek taky. Kam ale zařadit LED žárovky?


doplněno 17.10.16 19:18:

Takže když je u elektronického spínacího zařízení poznámka "Je určeno jen pro rezistenční zatížení" znamená to, že okruh s LED žárovkami tím nelze spínat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.16 17:23
avatar

"Všude se uvádí, že "úsporky" a "ledky" jsou jednoduchou náhradou klasických žárovek. Jenže technická pravda je trochu jinde. Obzvláště v mezních případech, jako byl Obecní dům. Tyto nové prvky s sebou nesou novou vlastnost, kterou nelze jen tak opomenout. A tou je komplexní, většinou kapacitní složka impedance zátěže způsobující fázový posun mezi proudem a napětím, vyjadřovaným často jako účiník. Vestavěný elektronický předřadník v každém kompaktním LED zdroji obsahuje zdroj pro vlastní napájení svíticího prvku a ve stmívatelných verzích i obvod řízení proudu, který se odvozuje z úhlu sepnutí klasického fázového stmívače. Obvody mají na začátku usměrňovač a vyhlazovací kondenzátor a právě ten dává celé "LED žárovce" charakter kapacitní zátěže.

zdroj : http://www.odbornecasopisy.cz…i-zarovky-a-led-zarovky--1084

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 18.10.16 21:22
avatar

U LED žárovek je princip takový,že polovodič je konstruován tak,že průchodem el.proudu emituje fotony přímo z polovodičového přechodu.Ovšem u každé žárovky je uveden příkon,takže z napětí a příkonu(W) můžeme spočítat protékající proud a následně podle ohmova zákona i příslušný odpor zařízení.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.16 22:14

Pouze rezistenční-asi chtějí říci odporová. Takže žárovka. Spínací prvek může být triak a pak je problém. LED žárovky mají většinou kapacitní zátěž, potom mohou blikat a podobné potvorstva..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: majcoo
Datum: včera 22:34
Ledky maju minimalny odpor..ovladane su napatim teda priklad 230V ledka s ako keby otvori do priepustneho zmeru a pozadovany prud ktory potrebuje ju dozsvieti...Pocitam ze chcete na stmievac svetla dat ledku..treba pozerat su aj stmievatelne ale su o dost drahsie.. ja som to spravil tak ze som kupil led pas na 12V o vykone 35W a prepojil ho cez stmievac na dialkove ovladanie.. pri plnom vykone mam osvietenu celu obyvacku dokonale..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: včera 22:50
avatar

No a to tu právě si myslím řešíme. Jestli LED mají dostatečný odpor - rezistenci, aby jej reizistencni obvod vyhodnotil a ovládal.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.