Přívod na zásuvkovou skříň

Od: Datum: 15.10.16 20:32 odpovědí: 5 změna: 17.10.16 15:24

Dobrý den,

budu montovat zásuvkovou skříň, 2x zásvka 230, 1-2 zásuvky 400V.

Zajímalo by mě jaký průřez kabelu pro přívod volit?

Poté by mě zajímalo, odkud přívod napojit z hlavního rozvaděče?

Děkuji za radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.10.16 21:33

Průřez kabelu volit podle předřadného jištění a podle délky vedení.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 16.10.16 10:51

CVKY 5x4 minimálně, jištění vývodu z rozvaděče B20/3 (C20/3).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.10.16 14:49

A co když budou v zásuvkové skříni dvě zásuvky 400V / 63A? Tazatel by měl dát víc informací; ale nejlépe se obrátit na osobu znalou...která to také provede...

Ohodnoceno: 0x

Od: pavol25
Datum: 16.10.16 13:22

Dobrý den,

děkuji za rady,zajimalo by mě jak se počítá ten průřez kabelu? Dejme tomu, že délka kabelu by byla 10m, zatížení např. 5kW.

Poté mě zajímá jak je to s tím jištěním? Na co připojit přívod? Kde dat jistič od přívodu do zas.skrine? Stačí jen jističe v zas.skrini nebo musí být i v hl.rozvadeci jistič od přívodu do zas.skrine? Děkuji moc

Od: xyz
Datum: 17.10.16 15:24

Já nechápu, proč se lidi ptají zde na internetu navíc na věci, které může dělat jen odborník s patřičnou kvalifikací. Kdyby si objednali elektrikáře (nebo prostě toho odborníka), tak se tady ptát nemusí a vše bude uděláno v souladu s normami.

Mě by třeba vůbec nenapadlo se hrabat takto do elektriky. Zaprvé na to nemám zkoušky, za druhé mě v případě problému pojišovna nedá ani korunu a také je mi život milý. Vypínač, žárovku, zásuvku si samo udělám nebo vyměním, ale řešit zásuvkovou skříň s přívodem rovnou z rozvaděče?

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.