Co je impedanční smyčka?

Od: Datum: 11.10.16 21:32 odpovědí: 4 změna: 13.10.16 18:24

Dobrý den, co je to stručně řečeno impedanční smyčka a kde se používá? Spolužák mi říkal, že se s ní počítá třeba délka kabelu? vysvětlí mi to někdo kdo tomu rozumí? děkuju


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.16 22:02

Tady si o tom můžeš něco počíst

http://diskuse.elektrika.cz/index.php?action=search2

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.16 23:38
avatar

impedanční smyčka je v podstatě impedanční přizpůsobení dvou elektrických soustav s různou impedancí.Prakticky.Anténa yagi má "impedanci" 300 ohmů.Svodová dvojlinka také.Pak není potřeba anténu k svodu signálu přizpůsobovat.Pokud jako svod použijeme koaxiální kabel,který má impedanci 75 ohmů,pak musíme prodloužit cestu signálu o půlvlnu kmitočtu.z jednoho kontaktu dipólu proti druhému.Kratší cestu připojíme do středového vodiče,delší cestu na stínění.Dnes se používají impedanční transformátory,které jsou provedeny na plošném spoji jako spirálová vedení.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.16 09:14
avatar

Není smyčka, jako smyčka. Například v silnoproudém obvodu to souvisí s "ochranou samočinným odpojením od zdroje". Je to obvod, jehož součástí je vedení ke spotřebiči, spínací a jistící prvky a sekundární vinutí transformátoru, tedy všechny části obvodu, kterými protéká poruchový proud. Odpor takové smyčky musí být dostatečně malý, aby umožnil vypnutí jistícího prvku při přetížení obvodu.

Taky se tak ale říká senzorům (cívkám) v silnicích, sloužícím pro automatické řízení dopravy.

To, co uvádí Jabraka je spíš známé jako "symetrizační člen".


doplněno 12.10.16 09:22:

Zjednodušeně řečeno, čím máte delší kabel, tím má větší odpor a umožňuje přenos menšího proudu. Takže aby kabel neomezoval protékající proud pod vypínací proud jističe, musí být silnější. Odpor kabelu (součet odporů ve smyčce) je odpor impedanční smyčky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.10.16 18:24

První a nejdůležitěší údaj při hodnocení ochrany před nebezpečným dotykem v sítích se samočinným odpojením od zdroje, tj prakticky všech v občanské výstavbě. Čím méně, tím líp, jištění vypne v dostatečném čase při nízkém napětí proti zemi. Ale pokud je hodně malá (méně než 0,5 Ohmu dejme tomu) při zkratu vypadne nejen jistič obvodu, ale taky hlavní jistič a při tvrdám zkratu třeba i pojistka v HDS.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.