Jak se naučit číst z ele. schémat?

Od: Datum: 06.10.16 19:13 odpovědí: 2 změna: 07.10.16 06:33

Dobrý den,

chtěl bych se naučit číst ze elektronických schémat. Základní značky znám, však objeví se tam nějaké, které pořádně nechápu a nenašel jsem. Jedná se o elektronická schémata.

Neporadil by mi někdo jak to pochopit?

Nerozumím pořádně tomu.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.16 20:05
avatar

dost dobře nerozumím tomu,co chceš od elektronických schemat?Poznat jednotlivé přístroje a zapojení praktické elektrotechniky lze jen důkladným studiem.ne jen schemat.Sám jsem byl vedoucím kroužku elektroniků a mohu říci,že ten žáček,který se po skončení stane elektronikem,umí po třech letech postavit základní zapojení jednoduchých elektronických zařízení Někteří odcházejí dříve,nejsou schopni principy pochopit.Takže obstarej si patřičnou literaturu a začni od jednoduchého a kráčej ke složitějšímu.Tak hovořil i učitel národů(?)

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 07.10.16 06:33

Ty značky jsou standardizované, ale chápat, jak fungují, jak součástky kolem nich mění jejich chování a proč v obvodu vůbec jsou, je úplně něco jiného. Skoro bych si i vsadil, že většina absolventů VŠ slaboproudu většinu těch značek nezná, zato znají ty interní struktury, které definují chování té součástky. Že neví, jaký pro ni někdo vymyslel symbol, je to nejmenší a případně si to rychle dohledají.

Existují pěkné knížky s vysvětlením základů elektroniky. Některé se dají i stáhnout (ať legálně nebo (polo)legálně na Internetu). Určitě bys něco našel i na Youtube.

Nebo si sežeň učebnice slaboproudu pro učňáky nebo průmyslovku. I starší už nepoužívané učebnice budou vhodné - základy slaboproudu budou vždycky stejné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.