Jak odstranit šum z písničky

Od: Datum: 07.01.13 19:18 odpovědí: 3 změna: 12.01.13 16:43

Zdravím,Chtěl bych se zeptat jaký formát zvukové stopy je nejlepší tak aby když zesílím reproduktory aby nešuměl a neztrácel se v šumu.Vím že je jde z velké části i o reproduktory ,ale taky iio formátu a nastavení zvuku jako píničky.Děkuji


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.01.13 19:54
 

Osobně si myslím, že komprese kodeku s tím má jen málo společného. Přílišná ztrátovost spíše způsobí zkreslení, než šum. Šum je podle mě způsoben nekvalitním zesilovačem reproduktoru a také kvalita zvukové karty bude mít svůj nemalý vliv.

 
Datum: 07.01.13 20:25
 
avatar

I nejjednodušší kodování nezvýší šum,odstup signálu,případně zkreslení už je pravděpodobně ve zvuku před zaznamem.Může se také zamíchat do zvuku v zesilovači.Zvukový signál je přiveden do vstupu zesilovače v úrovni co největší pro vybuzení vstupní části zesilovače.Ten zesílí signál na úroveň vyšší,než je úroveň šumu použitého zesilovače.Odstup by měl být nejméně 56dB.

JABRAKA

 
Datum: 12.01.13 16:43
 
avatar

Jak píší nade mnou. Než kvalitu zvukového souboru, bych spíše koukal na kvalitu zvukové karty a reproduktorů. Pokud máš integrovanou zvukovou kartu není se čemu divit. Integrované zvukové karty mají často tendenci přidávat šum, protože jsou hodně rušené z "okolí". Pokud chceš kvalitní zvuk, tak doporučuju zainvestovat okolo 500kč do nějaké lepší zvukové karty do PCI. Sám jsem si koupil SoundBlaster Audigy SE a je to opravdu rozdíl. A samozdřejmě reproduktory musí být také kvalitní. S nějakými obyčejnými prskátky díru do světa neuděláš.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.