Jak je to s životností smartphonů?

Od: Datum: 05.10.16 09:59 odpovědí: 11 změna: 10.08.17 10:37

Ahoj,

měl jsem dva telefony Samsung. Oba dva po dvou letech odešly. Zasekané, restartující se. Měnil jsem baterie, dával reklamovat. Stejně po reklamaci dva tři měsíce se problémy objevily znovu. Nyní jsem bez telefonu a musím sehnat nový, abych mohl aspoň volat, být na messengeru a na whatsappu apod. Nehraji hry, nepoužívám moc aplikací. Používám jen facebook, messengerv nebo whatsapp, chrome, retricu, slovníky a čistič mezipaměti, občas i youtube. Volám a smskuji. Je pravda, že každý mobil vydrží max ty dva roky a jde do háje? Je takto nastaven mobilní průmysl? Zvažuji teď, co koupit za mobil, a nechci do něj dát víc jak 4 000, protože stejně mě to za dva roky nejspíš čeká znovu. Jaké máte se smartphony a jejich výdrží vy? Který se vám osvědčil?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 05.10.16 10:05

V dnešní době mnoho věcí vydrží průměrně kolem 2let. Je to díky tkzv. řízené životnosti a ta se aplikuje proto, aby lidi měli důvod pořád kupovat a firmy mohly pořád vyrábět ;)

Lze o tom zjistit více třeba zadáním hesla "kurvítko" - je to cokoliv co způsobí kolem druhého roku provozu (nejlépe po záruce) závadu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.10.16 14:05
avatar

Mám lacinou neznačkovou čínu z Aliexpressu třetím rokem, zapráskanou spoustou her a aplikací. Během té doby jsem musel jednou dát tovární nastavení, protože se mi to celé seklo, ale to je tak jediný problém, který jsem zaznamenal. Rychlým dotazem kolegům v práci jsem zjistil, že dost z nich má bez problémů čtyři i více let starý smartfon, a ti, co mají nový, ho měnili spíš z důvodu morální zastaralosti než kvůli technické závadě.

"Kurvítka" považuju za konspirační teorii. Je pravda, ža spousta věcí se dělá s omezenou životností, ale spíš jde o to udělat věc co nejlevnější a s ohledem na možné morální zastarávání. Kdo by stál o deset let starý smartfon? Proto je zbytečné ho konstruovat s ohledem na dlouhou životnost. Ale že by tam byla součástka, která se automaticky po 731 dnech od koupě odpálí, to je úsměvné :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bmbx®
Datum: 05.10.16 14:29

jethro:

"kurvítka" nejsou konspirační teorie, pár jsem jich našel a odstranil, navíc konstruktéři se tkzv. řizenou životnost učí ;)

Nejde o součástku která se po 731 dnech odpálí, věci které odcházejí téměř přesně po 2 letech jsou ošetřeny softwarově. Ukázkové jsou tiskárny Canon, které po dvou letech zahlásí záhadnou chybu, fóra na internetu jsou toho plná. Jsou šťastlivci kterým se to nestane, kdyby ta kurvítka fungovala na 100% bylo by to příliš okaté a výrobky by byly neprodejné.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.10.16 15:38
avatar

Promiňte že odbočím od mobilů. Kurvítka jsem zažil v mé myčce. Po tom co mi začala téct, jsem ji rozdělal a na gumové hadici byla shora kapnutá jakoby hustá vazelína, která hadici žrala, žrala až ji rozežrala (jde koupit jen jako jeden kus i s čerpadlem za 1000Kč). Zkontroloval jsem všechny hadice a na každé to bylo. Nad hadicí byl čistý plech, nemělo to z čeho skápnout. Vzal jsem ředidlo a vše očistil, znad jsem ty kurvítka spravil včas. Takže ať mi nikdo neříká že kurvítka neexistují.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vernon
Datum: 07.10.16 22:29
Kurvítka existují, a výrobci se tím už ani netají. Obvody které po určené době přístroj poškodí nebo znefunkční, jsou běžná věc. Stejně tak i součástky vyrobené tak, aby vydržely max pár let.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.16 14:11

Já mám samsung, teď kroutí konec 3 roku a pořád dobrý. Funguje jak má. Tovární nastavení zatím nebylo potřeba, baterka výdrž max 10 - 12 hodin, pak nabíječka. Ale to bude tím, že je hodně používaný, hovory, data a spousta aplikací, který se na pozadí synchronizují. O víkendu bez volání výdrž cca 24 hodin.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.17 00:25

Tak aktuálně už je kaputo..:(. Prostě se po ránu vypnul nadobro...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kakamila
Datum: 05.10.16 15:29
Prestigio,stáří 3 a 1/2 roku,baterie zatím O.K.(2700,-)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.17 06:18

Mě naposledy Huawei vydržel 2 roky a 3 měsíce. Vybil se, vypnul a už nešel zapnout. Teď mám Lumii. V září to bude dva roky, tak jsem zvědavej. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rarach2
Datum: 10.08.17 09:09
Mám LG,přes 3 roky,funguje zatím pořád a to ho vůbec nešetřím.Ale asi mám štěstí.Kdyby se mi srala nějaká věc,tu značku bych měl strach už kupovat.Mám důvěru k určitým značkám a kupuji pouze takové.Ale stát se může cokoliv,že ano.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 10.08.17 10:37

Ono je úplně jedno jak se tady předháníte v tom jak vám smartfoun maká už 3 roky nebo dýl, jeho fyzická životnost může být třeba nekonečná a přesto může být k ničemu, aplikace jsou postupně větší a větší a jednoho dne prostě nebude stačit paměť. Já mám hodně starý smartfoun a vyhovuje mi protože má výsuvnou HW klávesnici, ať si někdo říká co chce, ale na HW klávesnici se píše prostě líp a rychleji, ale udržuju jej v chodu jen díky tomu, že neaktualizuju, protože některé aplikace při zachování funkčnosti narostly i 5x na objemu dat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.