Dráty do nepájivého pole

Od: Datum: 27.09.16 11:41 odpovědí: 3 změna: 27.09.16 14:07
avatar

Nemůžu nikde sehnat tutenc typ drátu. V té krabičce je to sice hezká sada, ale dráty si potřebuji naohýbat sám, potřebuji i jejich různou výšku nad nepájivým polem a jsem zvyklý mít izolaci asi do 1/2 výšky kratší ohnuté části. Drát by měl mít průměr 0,75mm, dá se někde koupit ideálně ve svazku více barev?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.09.16 11:54
avatar
Já používám http://m.ebay.com/sch/i.html?…duino+cable&sqp=arduino+cable celkem pěkný výběr a levný.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 27.09.16 12:32

blesk1616: zajímavá možnost, hlavně pro školy a kroužky.

junkers: dráty do nepájivého pole by měly mít průměr takový, aby v nepájivém poli držely, tedy alespoň 0,4 mm nebo nebyly moc tlusté, aby dírky nezničily, tedy asi takový, jako je průměr vývodů běžných součástk. Miniaturní rezistory mají průměr vývodů 0,5 mm. Takže podle toho by se kupoval drát na propojky. Nejlépe izolovaný PVC, izolace se snadno zdrhává i obyčejnými stranovými štípacími kleštičkami a není třeba kupovat speciální stahovačky.

Cívky drátu jsou dost velké a drahé, například https://www.gme.cz/izolovane-draty jsou s průměrem 0,4 v různých barvách. Barvy jsou pro orientaci výborné. Například plus červený, mínus modrý a ostatní už s jinou barvou, ale klíďo je možné používat jednu barvu.

Výhodné je najít různé zbytky drátků například z telefonního kabelu nebo UTP kabelu pro počítačové sítě, nebo prostě někde z nějakého vyřazeného rozebraného zařízení.

Klidně si udělejte drátky delší, třeba i pět a víc centimetrů, konce odizolované tak půl až třičtvrtě centimetru, aby se dal zasunout do dírky a dál už byl izolovaný. Delší proto, aby se to dalo snadno držet v prstech, klidně nechávejte delší kličky jako oslí uši. Není to hezké, ale velmi rychle se to dá přepojit a také kontrolovat.

Někdo se piplá s drátky připlácnutými přímo na desku s nepájivým polem a když se jich kříží nebo vede společně víc, je to nepřehledné a těžko se to opravuje, nebo mění zapojení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.16 14:07
avatar

Také používám v podstatě ty samé jen z ali - https://www.aliexpress.com/it…pm=2114.13010608.0.123.bSDpKf - a nemohu si stěžovat :) 20cm v 99% stačí, na propojování v nepájiv´ém poli určitě, navíc je možnost i připojení ext. součástek

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.