Zapojení trimrů

Od: Datum: 26.09.16 19:10 odpovědí: 2 změna: 26.09.16 19:34

Dobrý den, mám takový dotaz jestli někdo nevíte jak zapojit trimr R10 a R3 nevím kam mám zapojit třetí vývod protože neni s ničím spojen.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od:
Datum: 26.09.16 19:29

Střední vývod se spojí s jedním z krajních vývodů,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 26.09.16 19:34

R3 není trimr, je to obyčejný rezistor v řídicím přívodu triaku.

R10 slouží k nastavení kompenzace proudové zátěže (load current compensation), má hodnotu 100 k a tak se dá předpokládat nastavení na maximum a případné malé snížení této hodnoty. Prostřední vývod trimru se spojí s libovolným krajním. Pro nastavení odporu na maximum se jezdec vytočí k tomu krajnímu vývodu trimru, se kterým je jezdec spojený.

Na obrázku 2 v témže datašítu má trimr R10 hodnotu 68k. Při uvádění do chodu by bylo nejlepší je nechat nastavené na maximum a zbytečně s nimi nehýbat. Jestli nevěříte nastavení trimru, zkuste si prostřední vývod spojit s jedním krajním normálně na stole a změřit si odpor mezi krajními vývody při různé pozici jezdce ohmmetrem. Vlastní zkušenost vám dá víc, než jen teorie.

Všechny technické parametry najdete v katalogovém listu "data sheet" výrobce, který normálně stáhnete na webu ve formátu .pdf.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.