Elektrické strojky s vůní

Od: Datum: 25.09.16 20:00 odpovědí: 5 změna: 26.09.16 09:12

Zajímalo by mně, jaká je asi finanční náročnost za elektřinu těchto strojků, když je v zásuvce nepřetržitě na třetí stupeň, děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.09.16 20:05

Ta spotřeba je vcelku nízká, je to v podstatě jen topné tělísko, které mírně topí. Přesné náklady by se daly zjistit jedině wattmetrem.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.09.16 21:42

Děkuji, přesně to nelpořebuju, jen jsem chtěla vědwět, zda to nějak neovlivní mou měsíční spotřebu.

Datum: 25.09.16 23:58

Ajo

příkon zanedbatelý, ale tzv. "vůně" jsou průmyslově vyráběné chemikálie, které jsou škodlivé, alergenní ... kdysi v mém služebním autě vonný stromeček rozpustil plasty na palubní desce *bum*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.09.16 08:30

Spotřeba asi minimální, to netuším, ale kdysi jsme ho měli v obchodě, byl to "pěkný bolehlav". Kolegyně trpěla na migrény a tvrdila, že je to spouštěč, dali jsme pryč.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.09.16 09:12

Spotřeba je 5-10W, takže za rok nonstop provozu kolem 300Kč. Ale jak už bylo napsáno, tyhle chemické prostředky na zdraví rozhodně nepřidají, často obsahují karcinogeny, toxiny a těkavé organické látky jako jsou ftalátové estery. Bezpečnější jsou např. přírodní esenciální oleje odpařované přirozeně tyčinkou. Mně se líbí taky vonné sáčky od výrobce Greenleaf. Dlouho vydrží a hezky voní.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.