450 mB je to moc?

Od: Datum: 17.09.16 16:49 odpovědí: 7 změna: 18.09.16 08:41
zdravim..mam novy tarif a nemam moc predstavu,tech 450 mb na mesic...bude stacit,kdyz nic nestahuju, mrknu na fb,whatsap, zpravy na idnes, idos ,napisu email apd. A ma nejaky vliv kdyz mam data zapnute cely den? "zere to" i kdyz nejsem zrovna na netu? dekuji
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.16 17:01

Já mám 500MB a v pohodě vystačím. Na den máte cca 15MB, tak stačí hlídat jestli to moc nepřekračujete a měl byste vyjít. Pokud by mobil "žral" data moc, pak budete muset zastavit nějaké služby na pozadí a např. jejich aktualizaci provádět ručně (nebo nastavit delší interval). Typicky jsou to různé messengery (mail,FB,Whatsapp) nebo i aplikace na počasí (třeba accuweather stahuje celkem často i tapety na zamykací obrazovku, pokud to máte povoleno). Samozřejmě je to individuální a můžete zjistit, že vám dat budou ještě chybět nebo naopak zdaleka nevyčerpáte to co máte.

Ohodnoceno: 3x

Od: lgna
Datum: 17.09.16 17:04
dekuji...proste na bezny provoz primerene
Datum: 17.09.16 17:33
Ono bude záležet na tom rovněž, zda máte LTE mobilní telefon či nikoli. Při použití LTE telefonu je surfování rychlejší, za stejnou dobu jste schopná tedy prosurfovat více stránek a tím pádem i dat než v případě telefonu, který umožnuje maximálně 3G síť. Osobně mám k neomezenému tarifu FUP 500 MB a většinou si přikupuju navíc 1GB dat nad rámec balíčku. Surfuju na mobilních datech zpravidla každý den, většinou cestou do a z práce...
Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.09.16 17:36

Mejly, kalendář, whatsapp, občas trochu facebooku... z 300MB/měs mi i něco zbude. Chce to se jen trochu krotit :)

Od: vernon
Datum: 17.09.16 21:42
450MB stačí, ale musíš se hodně krotit. Pro běžné používání je potřeba min. 1,5GB.

Datum: 18.09.16 07:36
Chce to správně nastavit stahování aplikací programů aby se stahovaly jen přes wifi. Některý gůglbordel se ale i tak stahuje přes placená data. Android tomu přidělí status nutné aktualizace a člověk se pak jen diví, kde mu data utekly. Na surfováni to chce používat místo default prohlížeče Operu která zmenší stahovaný objem dat až o 2/3. Kor když v nastavení zvolíš co nejmenší kvalitu obrázků. Doporučují i aplikaci Opera Max která umí vypsat denní přenosy a ukáže která aplikace je sežrala. Přímo v O.Max je pak možné daným aplikacím zakázat přenosy přes placená data. Zmíněný gůglbordel i tak ale proleze.

Datum: 18.09.16 08:41

Mam to taky a je to jen tak tak.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.