Externí zvuková karta ke kytaře

Od: Datum: 03.10.16 14:04 odpovědí: 6 změna: 05.10.16 16:11

Zdravím, prosím vás, chci se zeptat, zvolil jsem místo komba metodu, PC, čiže externí zvuková karta, repro a soft.

Moc se nevyznám v parametrech karet, proto se chci zeptat, bude mi stačit tato karta? Chci čistě jenom hrát jako náhrada za kombo, žádné nahrávání a podobné věci, jen čistě hrát. Slyšel jsem totiž že některé karty potřebují ještě ID box kvůli impedanci.

http://kytary.cz/focusrite-scarlett-solo-2g/HN165879/

http://kytary.cz/focusrite-scarlett-2i2/HN122113/ ( tuhle dražší nejspíš ani nevyužiji )

Nebo doporučujete jinou? Díky moc

doplněno 03.10.16 14:23:

Edit. jestli jsem to dobře pochopil, tak rozdíl mezi kartami je jen ten, že jedna zvládne víc nástrojů a solo zvládne jeden nástroj, takže to asi bude ta nejlepší možnost.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.10.16 18:22

Dobrý den, rozdíl je jak píšete a pro vaše potřeby bude stačit verze Scarlett solo. Kytaru připojíte přímo do linkového vstupu (nástrojový jack), přepnete na INST a vstup by měl fungovat jako byste byl připojen přes DI box.

doplněno 03.10.16 19:29:

Software je přibalen u karty, ale v podstatě je to jednoduché, připojíte do USB a hrajete. Pokud jde o simulace kytarových efektů, tak to je o osobních preferencích, někomu vyhovují, jiný preferuje hardware. Mě teď baví tahle hračka. :) Ale zkuste ty softy a uvidíte, na dlouhé zimní večery je to určitě fajn zábava.

doplněno 04.10.16 14:23:

Rádo se stalo...tak ať Vám to dobře hraje! *tuc*

Ohodnoceno: 6x

Od: unchained
Datum: 03.10.16 19:04

Díky za rychlou odezvu, rozumím, tak to potom vezmu Solo, taky mi byl doporučen na stažení Amplitube nebo Guitar Rig, který by měl obsahovat hodně efektů a různých simulací, takže netřeba kupovat pedály, bude potřeba ještě nějaký ovladač? Nebo je dodán přímo s kartou?

Datum: 04.10.16 11:19

Moc vám děkuji za všechny rady :)

Datum: 05.10.16 13:12

Zdravím, díky, prosím vás, chtěl bych se zeptat ještě na jednu věc, je to myslím jasné, ale chci se radši ujistit.

Kartu funguje i standartně jako počítačová zvuková karta? na sledování videíí atp, nebo jenom čistě na nástroje?

Což je asi blbost, pokud se připojuje k počítači že? Díky

Datum: 05.10.16 14:21

Dobrý den, ano karta funguje i jako běžná zvukovka v PC, jen si ji v nastavení zvuku v ovládacích panelech nastavíte jako výchozí zařízení.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 05.10.16 16:11

Moc vám děkuji za veškeré info :) pěkný den

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.