Rozdíly ve starterech od zářivky

Od: Datum: 11.09.16 21:28 odpovědí: 4 změna: 12.09.16 22:32

Dobrý večer, chtěl jsem se zde zeptat, jaké jsou rozdíly ve startérech od zářivek? Je jich více a já pořádně nevím, jak poznám, který se do jaké zářivky hodí? Věděl by to někdo z vás? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.16 21:49

Uživatel se orientuje podle parametrů: napětí, podporovaný rozsah výkonu zářivky a jestli se jedná o zapojení "single" (samostatný jeden starter pro jednu zářivku) nebo "tandem", kde jsou dvě zářivky a dva startery v serii. Zde by bylo možné aplikovat i metodu "pokus, omyl".

Ohodnoceno: 3x

Od: stanikp
Datum: 11.09.16 22:08

Dobře výkon si tedy zjistím to není problém a jaké jsou startéry v rozdílu single nebo ten tandem? Když zkusím startér ten i ten, nespálím ho? nebo jak to udělat?

Datum: 11.09.16 22:24

Svítidla, co měly jednu tlumivku a dvě trubice byly snad jen 2x20W (2x60cm), ale ty už jsem hodně dlouho neviděl a zřejmě je nemáš ani ty. Proto vyber startér s co nejširším rozsahem a téměř jistě ti bude startovat. Jinak je celkem jedno jaký startér to bude, pokud obsáhne použitý výkon trubice, po zapálení oblouku už se startér svícení neúčastní.

Ohodnoceno: 2x

Od: stanikp
Datum: 12.09.16 22:32

Dobře, díky za vysvětlení.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.