Je kondenzator z fotoaparatu nebezpecny?

Od: Datum: 09.09.16 21:12 odpovědí: 11 změna: 11.09.16 14:06

Zdravim, prave jsem rozebiral fotoaparat, a zkondenzatoru od blesku jsem dostal pekny kopanec...na kondenzatoru je napsano, ze to dava az 330 voltu...je to nebezpecne, nebo muze mi to njak ublizit? diky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.09.16 21:13

Neublíží, jen dost nepříjemně kopne.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.09.16 21:16

A nebylo tam napsáno něco na téma, že je životu nebezpečné tu krabičku otvírat?

Od: ondracikanek
Datum: 09.09.16 21:34

no napsáno tam nic nebylo, ale je to asi 12 let stary fotoaparat, jeden z 1. s bleskem

Datum: 09.09.16 21:36

Ten kondík dává slušnou šlupu, ale nebezpečné to není :)

Datum: 09.09.16 22:07

Tak moc díky za odpovědi, aspoň jsem si to ujasnil...ikdyž vím, že mně to nic neudělá, zkoušet znovu to nebudu :D , protože to byla horší "šupa" než když mě naposledy na dovolené kopl topinkovač na 220 voltů.

Od: bmbx®
Datum: 09.09.16 22:30

Aby ne, je tam 300V stejnosměrných ;)

Kdysi dávno jsem opravoval malinký blesk od Toshiby, nechal jsem jej pro jistotu měsíc v klidu ležet, protože jsem nevěděl jesli při rozebírání bych si nehrábnul, než bych jej stačil vybít odporem. V domění, že bude po měsíci zcela prázdný jsem jen tak pro jistotu zkratoval kondík šroubovákem a upálilo mi to jeho špičku *smich*

ondracikanek:

...12 let starý jeden z 1. s bleskem... Jak tomu mám rozumět? Znám podstaně starší se zabudovaným bleskem, asi tak 35 let staré...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.09.16 08:46

no já se ve totoaparátech nevyznám, ale jeho minulý majitel mě říkal, že je jeden z 1. co mají nějaké nabíjení kondenzátoru přes druhý, a že to prý byla novinka, když jej kupoval...tak nevim :D

Datum: 10.09.16 08:52

Hmmmm a že jsem tak smělý, mohu se zeptat jaký je to model?

Datum: 10.09.16 21:31

To bych také rád věděl, teď zpětně bych si to rád dohledal, akorát hned po tom co mě to koplo jsem se naštval a vyhodil ho do koše :(

Datum: 11.09.16 06:20

Tak údajně něčím raritní fotoaparát skončí v popelnici kvůli kopanci od kondíku? No to bych z toho zahořkl *smich*

Datum: 11.09.16 14:06

vzhledem k tomu, že jste říkal, že 1. foťáky s bleskem jsou staré 35 let, tak to asi rarita nebyla a člověk, který mě ho dával o tom moc nevěděl...navíc po tom kopanci jsem nechtěl riskovat další, hlavně když stejně nefungoval blesk

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.