Větrná elektrárna

Od: Datum: 09.09.16 19:21 odpovědí: 7 změna: 09.09.16 20:12

Dobrý večer,chtěl bych se tu poradit,myslíte že by se dala použít malá větrná elektrárna za oknem v paneláku,jsem zastáncem solární energie,už mám na balkoně panely,tak mě láká i toto ale nejsem si jist zda je na to dostatečný vítr,ale na podzim fotovoltaika moc nevyrábí,tak jsem si myslel že by mi to nahrazovala ta větrná,mám totiž možnost koupit větrnou elektrárnu docela levně

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.09.16 19:33

Sousedi Vás budou milovat. Větrník vyrábí jenom když dělá kravál.

Ohodnoceno: 0x

Od: honzik
Datum: 09.09.16 19:41

a ono to dělá kravál?já nevím proto se ptám,tam píšou ultra tichá

doplněno 09.09.16 19:44:

píšou tam toto:

Větrná elektrárna ISTA Breeze i-500W,Připravte se na

blackout. Ultra lehká nová generace větrných elektráren. Systém je 100% bezúdržbový , extrémně tichý provoz, hluk pouze 35 dB. Maximální výkon : 600 W při síle větru 14,5 m/s Průměr rotoru : 1,32 m Hmotnost : 5,0 kg Výstupní napětí : 24 V nebo 12 V Startovací rychlost větru : 3,0 m/s Maximální rychlost větru : 45 m/s Konstrukce turbíny : plast 70% + skleněné vlákno 30% Konstrukce lopatek : plast + uhlíkové vlákno Brždění turbíny : elektromagnetické - vnějším regulátorem Uchycení : pozinkovaná roura s vnějším průměrem 55 mm.

Datum: 09.09.16 19:56

Pračky mají cca 60dB, takže je to polovina hluku pračky, přes den to slyšet nebude, ale v noci pokud bude klid tak ano, přinejmenším v nejbližších bytech nad/pod/vedle toho Vašeho.

doplněno 09.09.16 20:13:

andelck: buďto to vysvětlete, nebo nedělejte chytrého ... každopádně to nic nemění na tom, že to slyšet bude ... teda jasně, že 80ti letý soused, který nebude mít naslouchátko to neuslyší, přes zavřené plastové okno by to také nemělo být slyšet, ale to se tu budeme bavit o h****ch jako vždy a řešit co kdyby ...

doplněno 09.09.16 20:28:

andelck: děkuji *pivo* ... jako správný vysokoškolák si to přečtu ještě 5x a pak to pochopím, ale to už je můj problém *smich**hi*

Datum: 09.09.16 20:07

dB je logaritmická jednotka.

doplněno 09.09.16 20:26:

Právě, že jsem něchtěl dělat chytrého, tak jsem jen trknul. Dovolím si vypůjčit, abych to nemusel celé psát.

Intenzita hluku se vyjadřuje v decibelech (dB). Nárůst této veličiny není symetrický, jak jsme zvyklí třeba u jiných jednotek. Decibel je naopak logaritmická veličina a nárůst hluku o 3 dB znamená zdvojnásobení objemu hluku. Při nárůstu o 10 dB je hluk desetinásobný, při nárůstu o 20 dB stonásobný. To znamená, že rozdíl mezi 20 dB a 40 dB je mnohem menší, než rozdíl mezi 60 dB a 80 dB.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.09.16 20:09

Ano, těch 35 dB skoro nikdo neuslyší. Ovšem ten krám má tuhle hlučnost jenom když stojí.

Datum: 09.09.16 20:02

Napsat můžou, co chtějí.
Jedna z recenzí:

Absolute shite , heres the realistic output 14.1 volts and just under 5 amps which calculates at roughly 70 watts. Im a sparky, so Ive tested this myself and done the calculations myself with my own test equipment . They do not start unless theres 14-15 mph wind either . Waste of money .

doplněno 09.09.16 20:45:

Mimochodem, jak často u vás fouká rovnoběžně se stěnou domu?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.09.16 20:12

Malá větrná elektrárna má smysl možná tak na horách. Na většině území ČR fouká tak málo, že je lepší fotovoltaika. Ale to jen v případě, že není možnost se napojit na klasickou distribuci.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.