Reklamace pračky planeo elektro

Od: Datum: 05.09.16 17:34 odpovědí: 11 změna: 08.09.16 01:43

Volala jsem do planea ohledně reklamace pračky v záruce , kde mě paní sdělila ať si číslo na servis najdu sama na internetu a zavolám si tam. No přístup zvláštní ale číslo jsem našla,zavolala tam a bylo mi řečeno,že to předají nejblížšímu ser.středisku a budou mi volat.Jenže nikdo nevolal tak jsem dnes volala znovu ale nedovolala se.Tak jsem volala opět do planea jak to teda mám řešit,že potřebuji reklamovat pračku.Tam mi teda slečna řekla ať si tam zkouším volat, že je to nezajímá,že ona to číslo na sevisní středisko ani nezná.Když jsem oponovala,že pračku jsem zakoupila u nich,že ji budu u nich reklamovat,že tento přístup se mi nelíbí,že pračku přivezu tak mi řekla, že oni tam servisní středisko nemaj at ji nevozím a ať si tam prostě volám,že oni to řešit nebudou a telefon zavěsila. No přístup neskutečný, nejradši bych pračku vrátila i s ohledem na to, že mám pračku rok a už má závadu.Jaké mám možnosti? Mám tam pračku odvézt? Planeo to odmítá řešit

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.16 17:37

A reklamační řád a obchodní podmínky prodejce jste si četla?

Ohodnoceno: 0x

Od: lucka
Datum: 05.09.16 17:41

Na stránkách planeo v sekci reklamace mají pouze že se řídí občanským zákoníkem

Od: asd1
Datum: 05.09.16 17:58

Sehnal bych kontakt přímo na to nejbližší servis středisko a jednal přímo s ním.

Reklamovat v Planeu můžete, ale tím si moc nepomůžete..

Datum: 05.09.16 18:02

Myslím že máte návod a v něm i postup a čísla na záruční opravu.Nebo né?

Datum: 05.09.16 18:10

Návod samozřejmě mám ale nic takového tam není pouze že dovozce je fast čr

Datum: 05.09.16 18:08

Pračky se nikam nevozí, opraváři jetdí za nimi, diagnostikují závadu, mají-li díl s sebou opraví ji, nemají-li díl objednají ho a vymění cca za týden. V tomto případě se skutečně kontaktuje zastoupení výrobce pračky, který pošle technika, nebo se přímo kontaktuje servisní "partner", tedy opravář, mající s výrobcem smlouvu na záruční opravy, nikoli prodejce. Mnohdy je na internetu kontaktní formulář "objednat" opravu, opíše se tam takový dlohoznakový identifikátor z pračky a oni se druhý den ozvou a domluví si návštěvu. Jetli chcete poradit konkrétní řešení, napište výrobce, typ pračky a lokalitu, kde bydlíte, někdo Vám poradí konkrétní servis či jiný postup. Ale je možné, že Váš požadavek ještě nezpracovali a zítra zavolají.

Datum: 05.09.16 18:35

Tak podivné to pochopitelně je, protože když si nejste schopna najít číslo na autorizovaný servis, pak musíte tlačit na prodejnu, protože s tou máte uzavřenou kupní smlouvu a oni jsou povinni zajistit reklamaci.

Datum: 05.09.16 18:44

Já jsem schopna si ho najít ale proč bych si měla sama hledat číslo sama vyřizovat reklamaci když to má udělat ten u koho jsem výrobek zakoupila.Jakože sám si najdi sám si zařiď

Datum: 07.09.16 02:32

Správně m být u výobku "návod" ro reklamace, tam najdete číslo oddělení pro danou zem/jazyk.

A oni už technika povolají aby si s vámi domluvil schůzku, pokud toto u výrobků není...no nevím, asi dobrý levný kup, tak už to bývá pak se lidé diví, ale většinou to dělají eshopy, kamenné prodejny málokdy.

Nejrychlejší asi bude internet, značka výrobce, rekalamce a váš telefon...snad i v zájmu vlastního klidu a ušetřených nervů...a doufat že výrobce mezitím nekrachnul.

Přeji mnoho štěstí.

Ohodnoceno: 1x

Od: krtek
Datum: 07.09.16 08:02

přesně tak..máte pravdu..váš myšlenkový pochod je správný..mám jednoho známého...a takový přístup prodejce..to by byl pro něho jak červený hadr na býka :D by je tam zj*bal na 2 doby..

Ohodnoceno: 2x

Od: mar
Datum: 08.09.16 01:43

za mě? V Planeu uz nikdy nic!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.