OS v mobilech

Od: Datum: 03.09.16 16:25 odpovědí: 4 změna: 05.09.16 01:37

Dobrý den, dnes mě napadla otázka jak je to s OS v mobilech a jejich verzí. Vím, že se stále vyvíjí novější OS jak od androidu tak od applu a zajímalo by mě, jak dlouho trvá podpora u nových telefonů. Když si například dnes koupím nějaký mobil ( spíše s androidem ) jak dlouho si budu moci být jist, že mi výrobce bude nabízet upgrade na novou verzi OS?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.16 19:09
avatar
To je u každého výrobce individuální. Upgrade na vyšší verzi OS výrobci nikdo nenařídí. Když je mobil plně funkční na nižší verzi, těžko ho donutit. Jde jen o jeho pověst a libovůli. Na hodně rozšířené kusy často udělá upgrade komunita vlastníků stejného stroje.At už jako běžný upgrade nebo cyanogenmod Na málo rozšířené tipy se ale často nedá dohledat nic.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.16 04:37
avatar

Jedinná jistota v podpoře OS ja apple.Nejnižší podpora je myslím 3roky a déle, vlastním iphone 4S který je z roku 2011, dnes v roce 2016 na něj dostávám stále aktuální verzi os s max zabezpečením a podporou pro alikace..Jedinný problém nastavá hlavně u nových vykonných her které prostě nemusí z důvodu slabého železa fungovat, popř nejsou podporovány vůbec, nisméně to platí pro relativně malé množství aplikací.

TAkový android na samsungu je třeba po 6 měsících prodeje klidně zaříznut neb je tu nový model a výrobce chce prodávat novinku a ne řešit staré, kolikrát železo s bezpečnostníma chybyma za desetitíce má na praku, běžný uživatel neumí chodit po XDA forech a honit tam neoficialní verze androidu a doufat ze to pojede a nezničí tel. Ale může doufat že tam něco najde.Když už se nahodiu podpora systému děje tak je otázka na který pmodel kdy dojde, neb každý výrobce má své úpravy a ne každému se do toho chce.

Windows phone OS má dosti marginální zastoupení, a ač se už začínají starat solidně a slibůjí podporu několik let po vzoru applu jsou tu jizvy z minulosti Někteří si možní ještě pamatují nově vydané lumie které měly po cca 8 měsících zaříznutou veškerou podporu včetně aplikací a her neb výrobce přehodnotil systém vyroby procesorů.

(soráč za chybky, nepíši z české klávesnice)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.16 22:12
avatar

No.. abysme ten IOS nepřechválili, taky se jim povedlo nacpat do línejší verze jabkofounu upgrade se kterým měl hardvérově co dělat, takže pak běžel na krásném novém firmware, ale majitelé si rvali vlasy protože o možnosti downgrade se jaksi u jabkáčů neuvažovalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viking
Datum: 05.09.16 01:37
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.