Proč některé auta bručí?

Od: Datum: 03.09.16 13:19 odpovědí: 4 změna: 03.09.16 18:20

Chci se zeptat,proč některé auta hrozně bručí, když třeba zastaví a nebo startují? já třeba někdy venku, slyším jak některé auta, bručí při startu a zastavujou. Chci se zeptat, proč hrozně bručí některé ty auta?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.16 13:26
avatar

No tak některá auta mají motor a ten holt není zcela bezhlučný. Úroveň a typ hluku závisí od použitého typu a objemu motoru a konstrukce a stavu výfukové soustavy.

BTW - existují i elektromobily, ty jsou velmi tiché a proto se do nich montuje nějaký generátor zvuku - holt EU nezklamala - na jednu stranu řeší ochranu před hlukem u aut se spalovacím motorem, ale elektry budou vrčet protože někteří chodci mají pud sebezáchovy na nule a vrhají se do silnice bez rozhlédnutí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.16 13:47
avatar

Ještě malé doplnění: vzásadě se u těchto aut setkáváme se dvěma základnímy druhy spalovacích motorů a to se zážehovými, (ty jezdí na zejména na benzín, LPG, CNG) a vznětovými, (ty spalují především naftu, řídčeji také CNG). Z tohoto by mohla pramenit ta rozdílnost zvuků, vznětové motory jsou zpravidla díky své konstrukci hlučnější a produkují zvuk více "bručivý", klapavý.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.09.16 18:20
avatar

bezhlučnost u auta je šílený problém, a při větším rozšíření bezhlučných automobilů by těch mrtvých a zmrzačených po EU myslím bylo na tisíce...; každý je instinktivně naučený, že blízké auto prostě musí vydávat určitý hluk - pochopitelně se podle toho chová (vás nikdy nepřekvapil (i po silnici, ne po chodníku) tiše jedoucí cyklista?);
vzhledem k tomu, že naše státní administrativa prokázala mnohokrát blbost až obludnou, povinné ohlučnění elektroaut je něco, za co bysme měli být EU hodně vděční (mimochodem, pokud má fungovat, norma se v propojené Evropě stejně musí přijmout z jednoho centra - představa, že si bude 27 států vymýšlet nějaká svoje pravidla a kritéria, a pak se případně po dlouhá léta dohadovat o jejich sladění, je zrovna obludnost a kravina až neskutečná...)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.16 17:01
avatar
Naftak klape , hlavne ty stare naftaky v zimnich startech delaji fakt desive zvuky. Ktomu klimatizace , vetraky atd...
Jedine auta co jsou tiche jsou elektromobily. Ale pneu tez udelaji hluk a tem autum se zas montuje reproduktor a auto vydava zvuk. Kvuli chodcum a cyklistum , kteri se nedivaji a delaji vse jen podle zvuku...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.