Název pro schopnost routeru přijmout USB net

Od: Datum: 30.08.16 17:24 odpovědí: 3 změna: 30.08.16 23:35

Dobrý den,

některé routery (zařízení pro datové sítě, internet) mají USB port, ale obvykle je u toho psáno, že slouží k připoení datového disku (třeba flashdisk s dokumenty) a ty pak by měly být přístupné na síti LAN.

Já bych ale potřeboval využít ten USB port jinak. Chci pomocí něho do routeru připojit USB datový kabel vedoucí od smartphonu s Android OS, kde je zapnuté sdílení internetu a router pak přijal tento internet spolu s internetem který přichází WAN portem. (Pak by zajistil failover a posílal LAN porty stabilnější internet bez výpadků)

Třeba v PC se po zapnutí sdílení mobilního internetu po USB kabelu zobrazí síťový (adaptér?): Remote NDIS based Internet sharing device.

Jsou routery, do kterých lze připojit tzv USB modem v kterém je SIM karta. Jenomže nevím jestli ta data USB modemu a data USB internetu z Androidu jsou stejná a routerem zpracovatelná.

Nechci použít přenos internetu po wifi. Jak se jmenuje (anglicky) ta funkce USB portu kdy přijímá i internet z Androidu?

A nebo existuje nějaký konvertor USB internet na RJ45 konektor?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hool
Datum: 30.08.16 17:48

mikrotikos nebo openwrt tam nahodit. internet nemá kontektor. Je možné pro telefon použít redukci samec-samec a, redukce na USB A a pak USB ethernet adaptér, pokud telefon umí usb host

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.16 20:11

>mikrotikos nebo openwrt tam nahodit

asi myslíte nahrát do routeru? z jakého důvodu?

> internet nemá kontektor

asi máte na mysli "konektor", ale nevím co toto slovní spojení znamená

> pak USB ethernet adaptér, pokud telefon umí usb host

můj telefon neumí, ale nevím proč by měl být potřeba, třeba nyní také sdílím mobilní internet s PC jen přes USB datový kabel a mobil nemá usb host..

Od: hool
Datum: 30.08.16 23:35

do routeru ano, protože jsou známé, že právě jsou to povedené systémy pro routery, které pravděpodobně budou umět zprovoznit jiná usb zařízení (ale třeba to umí i defaultní os routerů asus např)

2. protože usb host je v tomto případě pc a připoje se do něj telefon (slave), zatímco USB ethernet adaptér musí z logiky věci být běžný slave

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.