Spojení sat. tuneru v TV s DVD

Od: Datum: 30.08.16 10:53 odpovědí: 8 změna: 30.08.16 12:16

Dobrý den,

mám televizi se zabudovaným satelitním tunerem (bez scartu, na RCA konektory a kabel typu "jeden konec se samcem, druhý se samicí") a rád bych ho propojil s DVD rekordérem, aby se ze satelitu dalo nahrávat. Kabel satelitu mám připojený k televizi - na DVD rekordér ho zřejmě ani není možné připojit, muselo by se vyměnit zakončení satelitního kabelu ze současného (šroubovací) na "samce". Jestliže kabel satelitu půjde do televize (je hotovo, funguje to), pak připojím kabel "samec - samice" jedním koncem na anténní výstup televize (je tam jen jeden, na který by to šlo) a druhým koncem na rekordér ("anténa out") a nakonec RCA konektor (5 cinchů) kombinovaný se scartem koncem se cinchy do televize a koncem se scartem do rekordéru, bude to fungovat, nebo je potřeba vyřešit to nějak jinak? Předem děkuji za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.08.16 10:59

Ani jsem netočetl, jak složitě to popisujete. Ze satelitu do DVD a teprve z DVD do TV. Typ kabelu není rozhodující, ale zapojení vstup-výstup, dovnitř a ven.

Ohodnoceno: 0x

Od: host
Datum: 30.08.16 11:03

Díky za radu. Jestliže ale současné zakončení satelitního kabelu není kompatibilní s DVD (prostě tam nikam nejde zašroubovat), mám ho odstranit a napojit tam "samce", který do DVD (anténa in) evidentně půjde?

Datum: 30.08.16 11:18

Kabel SCART-CINCH. Do TV SCART do DVD CINCH. Jsou barevně označené, jen pohlídat vstupy (input) a výstupy (output). To propojení obstará jeden kabel, jen tok signáliu je směrovaný. Satelit zabudovaný v TV nemá žádný konektor, proto budete nahrávat jen to, co bude vidět na TV.

Od: jofa®
Datum: 30.08.16 11:02

Udejte typ televize a DVD rekorderu. DVD má sat, tuner?

Datum: 30.08.16 11:05

Televize Panasonic TX-50DX780, rekordér Funai TD6D-D4413DB. Díky.

Datum: 30.08.16 11:07

Jestli jsem to pochopil správně, tak satelitní tuner je součástí televize? Pokud ano, pak jednoduše propojte TV a DVD rekordér buď pomocí SCART nebo CINCH konektorů. Nahrávat se ale bude vždy jen ten program, na který se budete právě dívat. V současnosti už se ale nahrává spíš na HDD připojený přes USB v TV. Záznam bude v HD kvalitě a většinou ho lze i vypálit na DVD.

Datum: 30.08.16 11:10

Ano, tuner je součástí televize. Díky za radu, s nahráváním programu, který aktuálně běží, se smířím, nakonec je to podstatně jednodušší, než jsem si myslel .

Od: televize
Datum: 30.08.16 12:16

To je snad Smart TV za nějakých 30k. K čemu řešit nahrávání. Použijí stránky http://www.sms.cz tam mi dokonce nahrají i program který právě běží a já nechytnul začátek. Mohu naprogramovat dopředu a měsíc mi to uschovaji.

Pokud chci archivovat tak v PC stáhnu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.