Dobrý set top box

Od: Datum: 29.08.16 12:00 odpovědí: 11 změna: 29.08.16 18:18

Zdravím,jsem z Kroměříže a pomalu budu potřebovat set top box.Televizi mám asi 3 roky je to samsung lcd,ale budu potřebovat set top box.Můžete mi nějaký poradit.V obchodě mi můžou nabídnout,něco,co nikdo nechce.Děkuji moc.zdenula

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.08.16 12:13

A není to celkem jedno, když se za 5 let zase bude cosi měnit a stejně si budeme muset kupovat nová zařízení? My jsme si předloni ke staré televizi v pracovně koupili jakýsi levný z Mallu.cz a je to dobrý.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.08.16 12:45

Je to jedno. Ale docela me zaráží, že 3 roky stará televize by neměla DVB-T tuner. Takové se na truhu snad ani v té době nevyskytovaly. Co to máte za typ televize?

doplněno 29.08.16 13:06:

Tak to je naprosto zbytečná úvaha. DVB-T2 bude v provozu nejdříve za 1-2 roky a kdoví, zda se ten termín ještě neposune.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.08.16 12:59

Zdravím mytrix®

,myslela jsem dvb-t2.Vámi zmiňovaný tuner samozřejmě podporuje.díky z

Datum: 29.08.16 13:22

Je to SAMSUNG UE 32H5000W,bohužel tuner DVB-T2 nepodporuje,dívala jsem se teď do manuálu.Tyto televizory se už neprodávají,naposledy asi před 2 roky.Už teď přestávají vysílat některé programy a postupně budou údajně vypínat další. Já bych si toho ani nevšimla,ale sousedka se mě ptala,jestli mi jdou něteré programy.Prima Love Zoom,Max,O´čko,nějaký Barrandow a Slováci.Možná se jedná jen o určitý kmitočet.Sorry,jestli píšu hlouposti.z

Datum: 29.08.16 13:33

Ta to Vám tvrdí pěkný nesmysl. Tyto stanice se přesouvají maximálně mezi multpiplexy, ale nikoliv do DVB-T2. DVB-T2 je v současné době čistě experimentální platforma a žádné trvalé programy, které by jste nyní přijímala, tam nejsou.

Přesun na DVB-T2 je plánován až na rok 2021, do té doby budete mít i novou televizi. Podrobnější informace zde http://www.antena.cz/vse-o-vy…-dvb-t2-h-265-hevc-v-cr-c216/

doplněno 29.08.16 13:36:

Jen pro představu..

- 30. 6. 2016 prezentován návrh Rozhodnutí ze strany Rady EU o DVB-T2

- 20. 7. 2016 Vláda ČR schválila DTT strategii a přechod na DVB-T2

- září 2016 – spuštění certifikace set-top boxů pro DVB-T2 v České republice

- září až prosinec 2016 – spuštění testovacího vysílání DVB-T2 v Praze, Brně a Ostravě

- prosinec 2016 až únor 2017 – Evropský parlament by měl hlasovat o DVB-T2

- do prosince 2017 – celoplošné pokrytí ČR přechodovými DVB-T2 sítěmi

- do prosince 2017 – mezinárodní kmitočtová koordinace, která určí jednotlivé kanály pro jednotlivé státy

- do června 2018 – národní plán uvolnění pásma 700 MHz, tedy plán přechodu z DVB-T na DVB-T2

- v roce 2020 – Vláda rozhodne o finálním termínu vypnutí DVB-T sítí

- do 1. 2. 2021 – vypnutí a konec DVB-T (předběžný termín)

- 2021 – po ukončení přechodu a vypnutí DVB-T se počítá s 56 multiplexy DVB-T2 pro všechny

Datum: 29.08.16 13:37

Díky mytrix®.zdenula

Od: televize
Datum: 29.08.16 17:14

Nikde není psáno, že umí mpg4. Pokud neumí, tak je potřeba tuner

Datum: 29.08.16 13:38

Zdenule neposlouchejte vystrašenou sousedku ta T2 půjde až opravdu za ty cca2 roky ale mezitím ještě nějaký pátek bude fungovat to co funguje dnes Nechytáte náhodou na Zlín -tlustou horu? Ta má dnes nějaké výluky https://www.radiokomunikace.cz/udrzbove-prestavky jestli ne tak kontrola antény a připojení

Datum: 29.08.16 18:18

Zdravím magor®,myslím ,že je to nasměrovaný na Zlín,už je to v podě,byly výluky.Paní je starší a vždycky se vyleká,že jí to nejde.Já mám telku většinou jako kulisu.Je tam stejně prd..děkuji i Vám.z

Datum: 29.08.16 12:53

Funkci mají všechny stejnou, rozdíl je v ovladači, aby vám šel do ruky. Ten budte používat každý den místo TV. Zajděte si je omrknou na Zachar nebo Hulínskou.

Datum: 29.08.16 13:33

Je příliš brzy na to řešit STB pro DVB-T2, česká norma zatím nebyla stanovena a vypínání DVB-T nenastane dřív než za 3 roky. Takže klid.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.