Jak připojit reprobedny?

Od: Datum: 25.08.16 12:03 odpovědí: 5 změna: 26.08.16 14:25

Mám dvě slušnější a větší reprobedny, které chci použít při domácím venkovním promítání filmů na plátno. Reprobedny mají připojivací dvoulinku zakončenou jen oddizolovaným drátem. Takto je zapojuji do minivěže. Pokud chci ale repráky připojit k notebooku, potřebuju mít na konci 3,5 jack.

Otázka tedy zní, existuje nějaké "udělátko", kam bych z jedné strany zapojil 4 dráty z reprobeden a z druhé strany by byl 3,5 jack? Napadlo mě použít starý kabel např. od sluchátek s jackem, kdy na volné dráty nasadím malou čokoládu, do které budu připojovat dráty z repráků.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.08.16 12:09
avatar

Tohle se tomu notebooku určitě nebude líbit. 3,5 jack je výstup na sluchátka nebo zesilovač, ale rozhodně ne na bedny! Takže z noteboku do minivěže, tam se signál zesílí a reproduktory, na prodlouženou dvoulinku ven.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xyz
Datum: 25.08.16 12:40

Zeptám se "jako blbec", v čem se to notebooku nebude líbit? Jako, že 3,5 jack do sluchátek má "malý výkon" proto, aby to dobře nakrmilo reprobedny?

Váš návrh je tedy 3,5 jack z notebooku do minivěže a na minivěž připojit repráky těmi "rychlospojkami", kam se jen vloží a přimáčknou odizolované dráty?

Datum: 25.08.16 12:52
avatar

Přesně tak, v notebooku je sice zesilovač ale velmi malého výkonu, aby se zbytečně neprodukovalo teplo. Výstup z toho notebooku (jack) připojíte na věž (vstup bývá značený AUX nebo CD input) a pak to pošlete na bedny - kdekoliv.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: xyz
Datum: 25.08.16 14:41

Ok. Díky za radu.

Datum: 26.08.16 14:25
avatar

Jako zesilovač by šla použít zmíněná minivěž.
Pokud má AUX(DVD,CINEMA, TV... nebo i jinak nazívaný vstup) a vstup např. CINCH (IN). Prodává se kabel cinch jack 3.5 ;)
Používám tak starou věž v garáži, když v rádiu zrovna nic nehrají tak připojím telefon a pustím :) oblíbené písničky :)
(Doma naopak z důvodu prostoru používám staré autoradio na kazety proti čtecí hlavě kazet mám druhou na kterou je napojený jack, ale to už je mimo téma.)


doplněno 26.08.16 14:29:

*nazývaný, až jsem se lekl *smich**smich**smich*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.