Rušení TV signálu

Od: Datum: 22.08.16 23:30 odpovědí: 6 změna: 23.08.16 13:20

Před pár dny se mi na chalupě rapidně zhoršil příjem TV (pozemní digitální vysílání), všechny kanály na všech multiplexech se více či méně rozpadají a kostičkují, některé nejdou vůbec. Dá se říct, že téměř nekoukatelné. Jediné co se docela dá sledovat je multiplex české televize a to ještě většinou spíše v pozdějších odpoledních až večerních hodinách, nejlépe to jde pozdě večer až v noci (když jsem sledoval v noci Olympiádu, tak byl na multiplexu ČT krásný čistý příjem). Ostatní kanály se trhají a kostičkují i v noci, ale je pravda, že o něco méně než přes den. Ale dopoledne nebo brzo odpoledne je TV prakticky nepoužitelná, nejde v koukatelné podobě nic, ani multiplex ČT. Čím to může být? Nevím jestli to nemůže být např. nějakým vysílačem mobilního internetu? Jinak počátky těchto nepříjemností se téměř přesně kryjí s příjezdem sousedů na dovolenou. Určitě mají počítač s internetem (patrně wifi), jestli to může být třeba tím? Bohužel s nimi nemám zrovna nejlepší vztahy, tak nechci nějak zbytečně plašit a vyvolávat spory. Síla signálu je na všech kanálech skoro 100%, ale kvalita signálu je mizivá. Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.08.16 23:35

Wifi rušit TV nemůže. TV ruší v poslední době nejčastěji spouštění LTE vysílačů mobilních operátorů. Zjistěte, zda podobný problém mají i sousedé. Pokud ano, pak to nahlaste na ČTU a ten zjedná nápravu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.16 23:51

Dle ČTÚ více než 90% nahlášených rušení díky LTE není oprávněných, takže žádná náprava není sjednána. (tohle je vyjádření od jejich techniků) Ve většině případů za to může zesilovač, který zesiluje i frekvence nad 800 MHz.

Ale často se setkávám i s tím, že samotná tv má s takovám signálem problém. To je zase problém výrobce. Stačí aby byl signál LTE třeba o 20dB silnější než dvb-t a je problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.16 23:39

Na tohle ti 100% dokáže odpovědět pouze odborník s kvalitním měřákem. Rušení wifi 2,4 či 5 GHz bych skoro rovnou vyloučil. Rušení díky LTE je běžné, ale v 99,9% je chyba na tvé straně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 23.08.16 06:03

Pootočit anténu. Zkusit chytat na kus drátu. Zkusit anténu s filtrem na LTE.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kimbert
Datum: 23.08.16 08:07

Dobrý den,

Taky jsem byl v podobné situaci,nakupoval různé antény filtry,zesilovače,už nevím kolik mě to stálo peněz a času,pak jsem si všiml ,že sousedi mají nové antény.Po diskuzi s nimi jsem zjistil že jediné rozumné řešení je anténář tak jsem si ho zavolal a signál od té doby nádherný a stabilní.Protože už věděl kde bydlím dovezl anténu jakou jsem potřeboval i zesilovač ,kvalitní koaxiál pro venkovní prostředí už jsem měl natažený tento- http://www.t-cz.com/koaxialni…u-pe-75-ohm-500-m_d15610.html (samozřejmně se dá koupit na metry),překvapilo mě že veškeré propojení prováděl lisovacími konektory jako jsou např,tyto http://www.nej-ceny.cz/82186/…cmp6-49m-kompresni-samec.html ,vysvětlil mi že jiné nepoužívá protože LTE signál je s prominutím takové svinstvo že jinými(šroubovacími) projde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111®
Datum: 23.08.16 13:20

no já bych si typnul následující: Asi nejste v místě dobrého signálu a používáte zesilovač, a sousedé také. Není tudíž vyloučeno, že když sousedi zapli svůj zesilovač pro anténu, může tento kmitat a zarušit široké okolí. To by bysvětlovalo shodu vaší závady s jejich příjezdem. Požádal bych je o vypnutí na zkoušku, nebo přizvat techniky ČTU na zjištění rušení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.