Kompaktní foťák,jaký?

Od: Datum: 13.08.16 11:16 odpovědí: 22 změna: 14.08.16 23:27

Dobrý den,

moje kamarádka je makléřka a jak každý ví, tak musí fotit nemovitosti . Měla bych jí poradit, ale já fotím se zrcadlovkou a kompakty moc neznám. Chtěla by plně automatický, aby fotil v tmavých interiérech a také aby mohla udělat panorama.

Já jsem myslela třeba nějaký Canon power shot,ale někdo se vyzná jistě lépe než já. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 13.08.16 11:38

To vše splní SONY WX 220, nebo o něco větší WX 300, panorama až 360°, bez blesku dokáže udělat obstojnou fotku skoro ve tmě a automatika je tak dobrá, že téměř nedovolí pokazit snímek. Kompakty od Canona jsou tak pro děti na hraní :-D

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.08.16 11:44

Od Canonu fotky jsem viděla docela pěkné,ale z interieru neznám. Děkuji poradím jí tedy Sony

Datum: 13.08.16 11:50

V dobrých světelných podmínkách fotí každý kompakt hezky.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 13.08.16 11:55

Ona právě potřebuje do špatných světelných podmínek, jak píšu V interieru není všude dobré světlo, třeba na půdě,nebo ve sklepě,v garáži a pod.

Datum: 13.08.16 13:30

Tak v tom případě pokud chcete malý fotoaparát, to Sony WX220. V úplné tmě Vám udělá slušnou fotku, ale nesmíte fotit na Auto, ale mít zvolený nějaký noční režim. Mám jej spolu s lepším bratrem A5000 nemůžu si stěžovat.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.08.16 14:40

Noční režim je tak dobrý na noční snímky ve městě, na běžné snímky za špatného světla je lepší režim "ISO" a mnohdy je vhodnější režim "pohyb za špatných světelných podmínek" tam se to ještě jistí multiexpozicí a následným složením snímků, čímž se omezuje šum a pohybové rozmazání.,

WX 300 je taky ještě přijatelně malá.

Datum: 14.08.16 15:02

Paní makléřka si vybrala tento, tak nevím,zdy jí jej schválíte

Olympus PEN E-PL7

Datum: 14.08.16 15:15
Proč ne..
Hlavně aby s ním paní makléřka uměla zacházet, což v krajích zdejších nebývá zdaleka vždy pravidlem.

Datum: 14.08.16 15:20

Jedná se mi o to, aby splňoval, to co požaduje. Vidím,že má výměnný objektiv, dají se objektivy vymňovat za jiné,třeba na focení makra,nebo zvěře?

Datum: 14.08.16 15:27
Ano, samozřejmě se objektivy vyměňovat dají. Ale kvalitní objektivy jsou (a vždy budou) drahé...A hlavně.., žádný objektiv za nikoho fotografii nikdy neudělal.Lidí co mají drahé vybavení a neumí s ním zacházet je daleko více, než těch co to umí.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.08.16 16:09

Přestože se tato kategorie fotoaparátů zahrnuje mezi kompakty, tak kompaktní nejsou protože mají výměnný objektiv, ale hlavně jsou větší a těžší než opravdový kompakt. Ale to už je na ní jak bude spokojená.

Pokud požadovala kompakt kvůli velikosti a váze a co nejlepší automatiku z důvodu ne zcela fotografické gramotnosti tak PEN není zrovna nejlepší volba.

Datum: 14.08.16 16:13

Ano, také si to myslím a také hlavně proto, že mi říkala, že jednou rukou fotí a druhou píše,nebo otvírá dveře ,

nebo posouvá nábytek,aby se dal vyfotit.

Děkuji za radu

Datum: 14.08.16 16:18

Hmmm, tak to jí s tím PENem přeju hodně štěstí, navíc má dotykový displej, taky dost nevhodné pro foťák do jedné ruky :(

doplněno 14.08.16 17:57:

Osobně si myslím, že dotykové ovládání je hezká věc, ale na displej fotoaparátu moc nepatří.

Datum: 14.08.16 18:02

Pani tomu asi moc nerozumí. Poslala jsem jí ještě na Fotorádce

Datum: 14.08.16 18:14

To co jsem doporučil společně s mcgyverem jí vyhovovat bude, nemá cenu pátrat dál, věřte mi ;)

Těžko najde jinde tak nenáročný foťák, s kterým lze těžko pokazit fotku rozmazáním nebo špatnou expozicí a to za všechmožných situací.

Datum: 14.08.16 18:24

Já Vám to věřím Ještě jednou s ní promluvím o doporučené značce Pani by chtěla asi univerzál, ten jsem chtěla taky,když jsem ještě o focení moc nevěděla .-) Děkuji oběma

Datum: 14.08.16 23:15

Pokud chce kamarádka prezentační fotky na úrovni, tak k tomu musí taky tak přistupovat a ne že jednou rukou posouvá skříň a druhou zároveň fotí. Na tyhle ekvilibristiky ji stačí mobil.

Od: diuzu
Datum: 13.08.16 22:36
Sony RX1R, RX100, Canon G1X M2, Panasonic LX100, pak nějaké fujifilmy

Datum: 13.08.16 23:11

diuzu:

Na uvedené učely jsou to zbytečně velké, moc kvalitní a tím pádem i zbytečně drahé fotoaparáty

Datum: 14.08.16 19:54

Dobrý den.Koupil jsem nedávno kompakt Kodak za 4 tis. a s fotkama jsem moc spokojen.

Datum: 14.08.16 20:17

Já bych teda, že Kodak Sony konkurovat nemůže.

Datum: 14.08.16 23:27

mcgyver:

souhlas, Kodak nebyl nikdy nic moc, měl jsem tu čest - bohužel.

hankas:

Já vím, těžko uvěří kdo neměl možnost vyzkoušet :)

WX 220 je univerzál nad univerzály, myslím, že při jeho velikosti nemá konkurenci. Rozsah zoomu je 24-240 při přepočtu na kinofilm a poradí si opravdu s dost bídným světlem. Foťák, který díky velikosti a váze lze mít pořád u sebe. Ne že bych nějak usilovně pátral, ale něco co by se mu blížilo jsem u jiných firem zatím nenašel, ale kdyžtak mě někdo vyveďte z omylu. Firmy se pořád předhánějí, možná už je to jinak.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.