Nelze se připojit k wifi repeatru z mobilu

Od: Datum: 08.08.16 16:53 odpovědí: 2 změna: 08.08.16 20:56

Ahoj všem, zakoupil jsem wifi repeater abych mohl používat wifi i z mého pokoje. Jenže mobil (xperia Z c6603) se nechce připojit. Někdy po dlouhém snažení a různého experimentování se připojí, ale pak odejdu z dosahu a když ji pak znovu potřebuju tak nelze zapnout a nemám pořád čas řešit jak ji zprovoznit. Když se však připojím k původní wifi tak se připojím v pohodě jako ke kterekoliv jiné. Prosím o radu, jsem absolutní laik a nerozumím IP adresám a tak, tak kdybyste byli tak hodní a napsali mi postup. Děkuji. PS modem není nijak zastaralý a tím by to být nemělo.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.08.16 17:00
Problém může být v tom,že modem a repeater nejsou spárované. To se dá poznat např. pokud je na repeateru světelný ukazatel,zda svítí všechny ledky.
Pokud ne anebo pokud nesvítí ty správné,je potřeba zařízení spárovat.
Takže oboje zařízení resetovat a v jednom okamžiku zapnout a nechat je hledat se navzájem
doplněno 08.08.16 21:12:

Pokud máte smartphone,na google play je nějaká aplikace,bohužel si nevzpomenu na název,která po instalaci měřila sílu signálu wifi a bylo možno měnit kanály,slabší za silnější.

A myslím,že u toho byla ještě nějaká menší diagnostika,ale jist si nejsem...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: soody
Datum: 08.08.16 20:56
Repeater je v poradku sparovan, nastavoval jsem ho po telefonu s technikem a ostatní zarizeni az na muj mobil a tablet se nepripoji.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.