Provizorní maličký ohradník

Od: Datum: 04.08.16 10:48 odpovědí: 6 změna: 04.08.16 20:31

Dobrý den, poradil by mi prosím někdo, jak postavit z mé součástkové základny maličký, tak maxim na 14dní-měsíc fungující ohradník okolo plůtku s jezírkem a želvama? Pejsek na plot skáče a ničí ho, takže želvy pak můžou utéct. Doma jsem dal maličké alarmy a stačilo MAX 2x, kdy jsem na psa vyběh a je klid. Na zahradě mi to ale k ničemu – tam nevidím, ale věřím, že když ho to dvakrát praští, tak dá pokoj, ohradník zruším a budu moc dát nový plot. Nebo jestli se dá vyrobit z dostupných součástek nějaká světelná závora, která by mi sepla tranzistor a houkačku. To ale je horší varianta – mohli by to spínat toulavé kočky v noci, když mám hafany v domě. Moc děkuji za jakou koli radu. Michal

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.08.16 11:05

Chlupatého psa el. ohrada nezastaví, na to jsou elektrické obojky a střežený prostor jen dá povel, aby psa "kopnul". Vyrábět doma se to nevyplatí, Můžete udělat kapacitní smyčku, která při přiblížení na psa "zatroubí". Dá se použít i pohybové infračidlo.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.08.16 12:21

M oc děkuji, podívám se na to, ale asi nejlevněji a nerychleji budu mít hotové to čidlo a koukačku, na které mám součásky doma. Moc děkuji. Michal

Datum: 04.08.16 11:47
Můžeš použít pohybové čidlo za dva dolary z činy a vylepit mu výhled jen přímo podél plotu. Dosah ale bývá jen kolem 8 metrů. Nám za časů kdy ještě nešlo podobné věci kupovat v Číně, vyrobil kamarád destičku plošného spoje podle amatérského rádia. Šlo o destičku elektronického zapalování na pionýra. Stačilo připojit zdroj 6v a indukční cívku z pincka. Misto svíčky jsem dal 20 m tenkého vázacího drátu na izolátory a to spolehlivě zastavilo i novofundláka. Chlupy nechlupy.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.08.16 12:26

Děkuji, to mě přivedlo na nápad, že na ní stačí, jen když to chvilku zařve, takže nemusím nic bastlit a dám tam asi čidlo z ebay s upraveným průzorem - plot okolo jezírka má 2x2m a leze tam jen ze dvou stran. Mám jich tu dost. Bude stačit, jen když to spustí na tu chvilku, co spíná čidlo. Ale chtěl jsem se zeptat na to zapalování - vozím si v autě jedno náhradní a chlupatej retrívr už to nedělá - tenhle nemá chlupy (moc). nebylo by schema? Děkuju Míchal

Datum: 04.08.16 15:40
Schéma elektronického zapalování pro pionýra určitě na netu není problém najít akorát se to doplnilo o přerušovač obvodu který simuluje rozepnutí kladívka. Stačilo to nastavit na přerušení tak 2x za sekundu. Víc bylo pro daný účel zbytečné. Já schéma nemám, je to už hodně let.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.08.16 20:31

Děkuju, už budu mít hotové čidlo s houkačkou a když se to neosvědčí, tak začnu řešit tuhle druhou varintu. Michal (fanoušek Kiss)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.